Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Meg lehet valahogy menteni a...

Meg lehet valahogy menteni a ("kötelezö") magánnyugdíjpénztárban maradt pénzt?

Figyelt kérdés

Kb 5 évet dolgoztam otthon, addig ment bele a pénz. Most van benne kb 1,5 milla, ami évi 5-10%-al gyarapodgat is. Tudtommal ez magántulajdon. A lenyúlásért cserébe kapok egy állami ígérvényt a magasabb nyugdíjra. De mivel hazamenni nem tervezek, összesen ez az 5 év szolgálati idöm marad otthon, ami után ha jól tudom, ígyse úgyse kapok állami nyugdíjat..

Lehet ez ellen valamit még tenni, vagy valahol reklamálni?



2014. nov. 24. 15:47
 1/6 belapus ***** válasza:
48%
A kamatot megkapod."Reklamálni" 4 évente ( vagy ahogy a törvény előírja ) lehet, választáskor.
2014. nov. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hmm.. akkor ezt most tuti bebukom? Az senkit nem érdekel, hogy ez gyakorlatilag magántulajdon? És most nem csak az állam által elöírt kötelezö levonásokra gondolok, amik ide mentek, hanem az esetleges egyéni plusszbefizetésekre..


Tényleg nem lehet ezügyben sehol se perelni? Nincs valami pertársaság?

2014. nov. 24. 16:57
 3/6 anonim ***** válasza:

De hiszen a kormány "menti" meg neked azt az összeget a gonosz pénzintézetektől, nincs itt szó kérem semmi "lenyúlásról", ádehogy, tessék feltűnés nélkül tovább ballagni ..


Komolyan, nem lehet megmenteni.

2014. nov. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Tudtommal ez magántulajdon."

Valóban az, de sajnos nem rendelkezünk vele teljes mértékben. Olyasmi, mint a kiskorú öröklött pénze, ami teljesen az övé, de csak nagykorúvá válásakor rendelkezik vele.

Egyébként én is érintett vagyok a köt.manyup bevezetése óta, de jobb híján egyelőre csak tüntetni tudok menni. Ha van jogi megoldás, engem is érdekel.

2014. nov. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ennek az eredményét kellene megvárni.

2014. dec. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%
Abszolút nem magántulajdon, hisz amíg te "magadnak" fizetgetted a nyugdíjmegtakarítást, addig az államnak ki kellett pótolni a mostani nyugdíjasok nyugdíját saját erőből.
2014. dec. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!