Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Vajon ilyenkor fizet a biztosító?

Vajon ilyenkor fizet a biztosító?

Figyelt kérdés
Robbanás miatt lakhatatlanná vált Pesten egy 5 emeletes társasház.Akkor most a biztosító kifizeti nekik külön a kárukat,vagy hogy van ez?
2010. jan. 8. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
A biztosító annak fizet, akinek a biztosítása kiterjed ilyen jellegű káreseményre. Erre nincs általános válasz. Ha felelőssé tehető valaki a robbanás miatt (pl. önkormányzat), akkor talán az is kártalaníthatja őket.
2010. jan. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

valaki biztos, h fizetni fog.


vagy a károsultak saját biztosítója, vagy a károkozóé, ha volt felelősségbiztosítása, vagy az önkormányzat vagy mondjuk egy kivitelező cég aki épp ott dolgozott, ha bizonyítható a felelősségük.


Majd a tűzvizsgálat megállapítja a robbanás okát, és ennek függvényében indul el a kártalanítás.

2010. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jól kiírtam a kérdést:VAJON.

Én is társasházban lakom,és azért gondolkodtam el ezen.Van mindenféle biztosításunk,de ha ilyesmi történik akkor a biztosító mindenkinek külön fizet,vagy a társasháznak és újraépítik az egészet,vagy mi?De a biztosítók is érdekesek,ha nincs felelős akkor fizetnek?Akkor hol marad a szlogenjük,hogy önnek nyugodt maradhat az álma BÁRMI történik!Hmm..

2010. jan. 8. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak az acii hogy aki egy fillér lakásbiztositást se fizetett az is kap annyit mint aki 50 éve havi 10 ezret
2010. jan. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fizeti ha volt biztosítás és abban a robbanás bele van foglalva.Azért el kell olvasni egy lakásbiztosítási kötvényt és képbe kerülsz,nem olyan bonyolult...
2010. jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!