Ki lehet-e lépni az Önkéntes-Nyugdíjpénztárból és
visszafizetik-e a betett összeget?
Figyelt kérdés
2008. júl. 4. 17:40
1/7 anonim válasza:
Sajnos,nem. Ez elég szemétség,de így van. A múltkor kérdeztem meg. Fontos,hogy csak az önkéntesnél van így ,a sima magánnál ki lehet lépni.
2008. júl. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Szija! Szerintem az elöttem választ író valamit félreértett, vagy félreinformálták! A magánnyugdíjpénztári tagság minden újonan munkábaállónak kötelező, és nem lehet kilépni!!! Az önkéntes ezzel szemben likvidebb. egy jó oldal, ahol értelmesen le van írva:
Szia,második válaszoló! Én az első hozzászóló vagyok és az lenne a kérdésem,hogy elolvastam a linket és ezek szerint ki lehet venni a megtakarított összeget?? Nekem azt mondták hogy csak nyugdijaskoromban tudok majd hozzáférni...(Most vagyok 27) Ja,és önkéntesben vagyok benn...tudnál segíteni? Köszi!
2008. júl. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Azt még elfelejtettem írni hogy most egy pár éve diák vagyok és nem fogok még 4 évig dolgozni...akkor meg miért nem engednek kilépni és felvenni a pénzt? Ezt nem értem...(előző hozzászóló)
2008. júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Ki lehet lépni az Önkéntes Kölcsönös Nyugdíjpénztárból, de nem érdemes, mert a felét levonják adóra stb. Ha tanulni mégy 4 évre inkább fizesd a minimum tagdíjat erre az időre, és utánna ha elhelyezkedsz fizeti a céged, illetve te is fizethesz bele. Egyéni befizetések után 30 % adójóváírás jár amit a számládon írnak jóvá.
Első kivét 10 év tagság után, csak a hozam. Ezt érdemes felvenni és még abban az évben visszafizetni és már jár is 30 % jóváirás állambácsitól, ,mivel hosszú távú 10 éven túli megtakarításról van szó. Hász év után a tőke és a kamat is felvehető hozamadó és adómentesen függetlenül attól, hogy nyugdíjas vagy e vagy nem.
2008. júl. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
A magánnyugdíj az a kötelezően levont adóból megy vagy a tb-államiba vagy ha van választott pénztár akkor oda,egy évben kétszer lehet váltani nyugdíjpénztárt,érdemes a kamatozás szempontjából.Örökölhető, de csak akkor ha nem állami pénztáztagságról van szó,mert az halál esetben az államé.Ezt csak nyugdíjba vonuláskor vehető ki,valószinűleg nyugdíj kiegészítésként.Az Önkéntest azt az ember maga határozza meg mennyivel tudja fizetni havonta,10 év után vehető ki a hozam és ezután 3 év 3 nap után kamatmentesen,viszont ha valaki korábban szeretne hozzá jutni a pénzéhez azt nem tanácsolom mert SZJ köteles,tehát kökeményen megadóztatják,inkább ha nem tudja vki tovább fizetni akkor is várja meg azt az időszakot amíg kivehető,addig kamatozik is,teljes egészében az alap és a hozam nyugdíjasként vehető igénybe kamat nélkül,de előtte csak a hozam.Nyugdíjasok is köthetnek Önkéntes nypénztár tagságot,ők viszon 3 év után kamatmentesen hozzá tudnak férni a pénzükhöz.Önkéntest is érdemes néha váltani,mert nem minden évben egyforma a kamatozás,erre évente kétszer van lehetőség.Egyébként azért nem lehet kivenni azt az összeget csak úgy egyszerűen amit befizettél,mert erre jogszabáj van,ami azért lett kitalálva hogy elkerüljék a visszaéléseket,pl. van olyan bank ami 4-6% éves kamatozást tud biztosítani ezzel szemben a nypénztárak 7-11% kamatozással működnek.Ha belegondolsz van olyan aki ezt csinálja leköti a pénzét egy bizonyos időre vagy csak évekig a kamatból él,a nypénztár nem bankként működik ezért van ez így,bár némelyik már bankká nőtte ki magát! Üdv.
2008. júl. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
önkéntesből 10 év után igen, én is ezt tettem
ha csak a hozamot veszed ki szja mentes, ha a tőkét is akkor kb 48%-át elmegy
22 év után szja mentesen kiléphetsz, de ez még odébb lesz
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!