Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Signal biztosítónál szerződésb...

Signal biztosítónál szerződésbontás lehetséges?

Figyelt kérdés

Nos kötöttem egy megtakarítással egybekötött életbiztosítást. Mondtam, hogy kb. 5 évre tervezem, tettek egy ajánlatot.

Egészen csábítónak tűnt, belementem.

Erre most küldtek egy levelet, amelyben szerepelnek a visszavásárlási értékek, 5 év után épphogy a felét kapnám vissza a befizetéseknek. Kb 11 évig kellene fizetnem, ha haszont szeretnék. Ez a 2. hónap, van lehetőségem ezt megszüntetni?

Előre is köszönöm.


2012. dec. 27. 17:50
 1/2 anonim válasza:
Szia, szerintem menj be, és kérdezd meg. Valami megoldás biztos van. De ha öt évre lekötötted, akkor talán nem lehet szerződést bontani, vagy csak úgy hogy te jár rosszul. Nekem az Alianz-nál volt megtakarításos életbiztosításom, és 10 évre kötöttem, de a harmadik év végén kellett a pénz, és kivettem (ebben az évben), ezután megszüntettem a biztosítást is, és átmentem az Axához. Nekünk eddig úgy néz ki, ez jobb a többinél.
2012. dec. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Életbiztosítást megszüntetni nem lehet. A te életbiztosításod, megtakarítással egybekötött. ami azt jelenti, X év múlva képez egy megtakarítást. Általánosságban az életbiztosításoknál 3 lehetőség van. Típustól függően. Visszavásárlás, részvisszavásárlás, kölcsön. Ahol van részvisszavásárlás ott nincs kölcsön. A visszavásárlással megszűnik a biztosítás, de az az érték amit kapsz érte, jóval kevesebb mint az amit a szerződés lejáratakor kapnál. Természetesen évenként növekedik a visszavásárlási érték. A részvisszánál, egy adott részt visszavásárolsz, és a a többi bennmarad az életbiztosításban. A lejáratkor így is kevesebb lesz az az összeg, mint amit tényleges lejáratkor adnának. A kölcsönt nem részletezem.

Ha valóban nem akarod ezt az életbiztosítást és nem fizeted a díjakat, akkor abban az esetben, amíg a pénzalapból tudják vonni a költségeket, minden hónapban levonják, és utána szűnik meg a szerződés, de ha esetleg egy adott hónapot mégis befizetsz, azzal hosszabbodik a megszűnés ideje.

2013. jan. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!