Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerződésbontás így lehetséges?

Szerződésbontás így lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok! kötöttünk egy szerződést egy internetszolgáltatóval tegnap, de - bizonyos okokból - nincs rá szükségünk és azt mondta egy jogban jártas ismerősünk, hogy a Polgári törvénykönyv szerint bármilyen nemű szerződéskötés 30napig felbontható mindenféle kötelezettség nélkül, csak ezt nem szokták reklámozni, sőt le is tagadják. Tavaly nyáron így bontotta fel egy hitelre kötött szerződését a bankkal... Nem találom azt a paragrafust ahol ez le van jegyezve, tudnátok segíteni...
2011. aug. 17. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
ha hűséget kötöttél, akkor ilyen nincs szerintem.
2011. aug. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Távollévők között kötött szerződésnél van, és ott is csak 8 munkanap. (17/1999 (II. 5.) Korm. Rend.)

Egyébként megkötött szerződéstől elállni hibás teljesítés esetén lehet, de általában akkor is először kijavítást vagy kicserélést lehet kérni.

Te jelenleg a szerződést megszüntetni tudod.

2011. aug. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az általános szerződési feltételeket olvasd el!
2011. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tényleg meg kellene nézned a szerződési feltételeket; bár nem biztos, hogy beleírták, még ha lehetséges is.

Nem vagyok jogász, de tudom, hogy vannak olyan esetek, amikor el lehet állni a szerződéstől. Pl. még pár éve ez működött a biztosítási szerződéseknél is; de nem tudom, változott-e a helyzet.

Esetleg jogi fórumon rá tudsz még kérdezni, vagy ügyvédnél.

2011. aug. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!