Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A biztosító biztosítja a...

A biztosító biztosítja a saját épületeit?

Figyelt kérdés
Ugyebár, ha biztosítja, akkor saját magának fizet, azaz egyik kalapból a másikba teszi a pénzt, és csak egy csomó papírmunka van vele, de igazából nincs haszna.
2009. aug. 17. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyilvánvaló, hogy biztosiítja. A gazdasági részét pedig nem látod át. Van erre kifefejezetten rezsiköltség, aminek semmi köze az egyik kalaptól a másik kalapig.
2009. aug. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ha saját cégénél teszi, attól még csak a pénz kering egy bonyolult rendszeren keresztül, de haszna nem lesz belőle.
2009. aug. 17. 18:39
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy nagyon nagy tájékozatlanságra valló kérdés. (Nem baj, csak kicsit hosszabb lesz a válasz.)


Szóval a biztosítók mindent biztosítanak. A náluk kötött biztosításokat is biztosítják. Ha belegondolsz ez így természetes. Hiszen ha egy biztosító nem így tesz és egy évben nagyon sok káresemény történik az ügyfélállományában, akkor abba tönkremegy, ha egyébként jól is gazdálkodott. (Hasonló eset, mint amikor egy jó bankról elterjed, hogy bajban van, ezért mindenki egyszerre próbálja kivenni a pénzt. Akkor Ők sem tudnak fizetni.)


Vissza a biztosítókhoz. Ha te egy nagy olajtársaság vagy és van egy rohadtul drága olajfúrótornyod, ami annyit ér, mint a éves magyar nemzeti jövedelem, akkor szeretnéd biztosítani. (Hiszen jó drága, és a tengeren van, ami viszont nem a legbiztonságosabb hely, bármennyire is fejlett már a technika.) Ha ellenben biztosító lennél, akkor ez egyszerre nagy biznisz és nagyon nagy esély arra, hogy egyetlen rossz húzással tönkremenj. Mit tehetsz hát? Megkeresed a konkurenciát és felajánlod nekik, hogy részesedjenek a haszonból és a kockázatból egyaránt. Így működik a viszontbiztosítások rendszere. Vagyis a biztosítók pont ezért sokkal stabilabbak a világban. (A mostani válságban is sokkal kevesebb biztosító ment tönkre, mint bank. Most így hirtelen egy jut eszembe, az is már korábban bajban volt,a válság csak betette a kaput.)


Tehát, ha ezt a gondolatmenetet követed, minden biztosítótársaság biztosítja a saját épületeit. Egy MÁSIK biztosítónál. Egyszerű, mint a vakablak. ;o)

2009. aug. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
a biztosító a saját épületét mindig egy másik biztosítónál biztosítja.
2009. aug. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 18:46


a viszontbiztosítás nem egészen így működik, de nem ez volt a kérdés :)

2009. aug. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat, de csak félig-meddig gondoltam komolyan a kérdést, ezért indítottam a humorban. De azért érdekesek a válaszok. Meg azért egy egyszerű igen/nem válasszal nem lehet elintézni a dolgot.

Viszont vannak olyan dolgok, amiket nem érdemes biztosítani. Pl. Nagyméretű járműállománynak Casco. (talán a totalkárt kivéve) Mert a töréskár valószínűsége 100%, így meg már ráfizetéses lenne a dolog.

2009. aug. 18. 12:46
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem nem a humornál jelent meg.:)


vannak nagy cégek, ahol tényleg nem éri meg külön cascót kötni, hanem inkább saját maguk fizetik ki a károkat :)

2009. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"nekem nem a humornál jelent meg.:)" Áthelyezték. Nem volt humorérzéke a szerkesztőnek. :)


"vannak nagy cégek, ahol tényleg nem éri meg külön cascót kötni, hanem inkább saját maguk fizetik ki a károkat :)"

Na ja, ez nekem is eszembejutott a kérdés feltételekor.

2009. aug. 19. 21:26
 9/9 anonim ***** válasza:

18:46


És mi a helyzet ebben az esetben a körbetartozás jelenségével??



Kérdező! Nyugi én is legszivesebben fegyujtanám mindet!

2009. okt. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!