Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi a véleményetek az életbizto...

Mi a véleményetek az életbiztosításokról?

Figyelt kérdés

érdemes kötni?

a kisfiamnak szeretnék pénzt megtakarítani,és az ABegon Távlat biztosítását ajánlották.

de ez életbiztosítás.

20 év múlva járna le.

nem igazán vagyok járatos ilyen dolgokban,segítsetek légyszi.


2009. júl. 30. 09:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Attól ne ijedj meg, hogy életbiztosítás. Inkább maga a termék nem biztos, hogy a célnak megfelel.


Gyűjtögetni szeretnél a fiadnak, hogy ebből fedezze az életkezdését, egyetemét. Ez csak akkor valósulhat meg, ha Te, vagy a férjed (a lényeg, hogy akinek a jövedelme a meghatározóbb) folyamatosan tudjatok dolgozni (egészség) és végig tudjátok rakosgatni a pénzt. Tehát ehhez kell az életbiztosítás, sőt kötelező, hisz mi van ha kiesik a jövedelem egy tragédia, vagy betegség miatt? A gyerek akkor is felnő, csak nem lesz mit elköltenie tanulmányokra.

A másik dolog pedig, a befektetési rész. Mivel hosszútávban gondolkoztok, rugalmasnak kell lenni a konstrukciónak alacsony költségekkel.

Tehát az ügynöktől kérdezz rá a költségekre (a biztosításéra és a befektetésére is) és az aláírás előtt olvasd át a szerződési feltételeket!

Nagyon sokféle gondoskodási formát lehet kombinálni, légy nyitott!

Ha Aegon Biztosítós termékek közül választanál, akkor a Te problémádra a Staféta, Aegon Mix, vagy a Forte szerintem jobban fekszik.

A Staféta azért, mert targédia esetén nem azonnal fizet, hanem a lejáratkor, tehát nem "költődik el" a gyermekre szánt pénz idő előtt. Ilyen típusú terméke, van más biztosítónak is.

Itt most nem akarok egyéb dolgokat reklámozni, vagy véleményezni, ha van kérdésed, keress meg priviben. Jó egészséget és gyűjtögetést! :)

2009. aug. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! szerintem érdemes:) Én is csak a gyerekemnek kötnék ilyet...hogy jobb helyzetből induljon mint amiből én:) sztem is keress egy megbízható tanácsadót, nekem van ilyen ismerősöm ha érdekel, de gondolom itt már rengeteg ajánlatot kaptál..
2010. febr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!