Hány négyzetméterre kell kötni a lakásbiztosítást, ha kétszintes a házunk?
Ugyanis mindenhol az alapterületet kérdezi a kalkulátor és azt nem, hogy hány szintes az épület.
Viszont ha a két szint összegét írom be az alapterülethez akkor irreálisan nagy összeget hoz biztosítási értéknek. (az egyik biztosítónál egyébként azt mondták, hogy így kell beírni az alapterület értékét)
Ha ferde tetős/magas tető/ az épület, akkor a felső szintet+erkélyt fél nm-el kell belevenni. Pl: 100 nm-es ház 50nm alul 50 felül:
össz nm: 75nm, amivel számolni kell.
Ha lapostetős, akkor 100nm-el kell.
A biztosítós azért mondta, mert így nagyobb a jutaléka is.
Az összes biztosítónál a teljes négyzetmétert kell megadni, a tájékoztatás helyes volt. A négyzetméter árral lehet játszani, van egy tól-ig határ. Akkor jársz el helyesen, ha a szorzat (a biztosítási érték) a tényleges értéket minél jobban megközelíti. Ha smucig vagy és alulbiztosítod a házad, egy esetleges kárnál a biztosító csak az arányos részt(!) fogja megfizetni, ami több mint kínos.
A biztosító emberének alapvetően a kötés az érdeke, nem fogja elutálni az ügyfelet párszáz forint jutalék többletért.
Teljes szint: hasznos alapterület. Csapott tetős felső szint = beépített tetőtér: hasznos alapterület fele. Garázs, terasz, erkély, szuterén stb.: hasznos alapterület fele.
Pl. kétszintes ház, az alsó szint 100 m2, a tetőtér is be van építve, szintén 100 m2, garázs, stb. nincs, akkor 100 m2 + 100/2 m2 = 150 m2-t kell beírni.
Ha két teljes magasságú szint van akkor viszont ugyanez 200 m2-nek számít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!