Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Milyen károk fedezésére lehet...

Milyen károk fedezésére lehet használni a vétkes fél kötelezőbiztosítását?

Figyelt kérdés

Volt egy balesetem nov közepén, ami nem is egy baleset volt, hanem rögtön kettő is. Az elsőnél én voltam a ludas, mert egy közvetlen előttem történt balesetet nem sikerült kikerülnöm teljes mértékben ( kocsi elejét meggyűrtem a szallagkorláttal). Ezzel nincs is gond, a kocsi elejét a Casco biztosításom rendezte. (GTK amit már kifizetett + roncsértéket állapított meg). Azonban az én ütközésem után, már a helyszínelés megkezdésekor egy újabb ámokfutó tarolt mindent, helyszínelő rendőrautót, lassító járműveket, plusz még az enyémet is telibe kapta oldalról, tehát már a bal oldala is végig sérült az autómnak. A Casco biztosítóm nem foglalkozott a bal oldalával, mert ugyebár azt a taroló autó kötelezőbiztosítója rendezi. Fel is vették a kárt, azonban tőlem független papírokat várnak. (rendőrségi határozat, károkózó írásos felelősségnyilatkozata...)

Ezen kívül engem még egyéb kár is ért. Mivel már csak a másik fél kötelezőbiztosítójára várok, illetve arra, hogy nyilatkozzon valamit a kárról. Mert csak utána tudom eladni a roncsot (hátha pótszemlézni kell a bal oldalát). Közben nekem a munkámhoz szükséges az autó, tehát bérelnem kell. Elvileg ez is kár, hiszem a zsebemből megy ki ez az összeg. Ha lezárná a kötelezős, akkor már nem lenne gond, mert adnám el és venném az újat, de így nem tehetem. Ezt a káromat (persze számlával bizonyíthatóan) rá lehet terhelni a másik, hibás fél kötelező biztosítására? (Cascora már ugyebár nem tehetem, mert az korrektül mindent rendezett) Hiszen már csak az ő károkozása miatt lettem "mozgásképtelen" amíg le nem záródik a biztosítási ügye.


2011. dec. 21. 11:10
 1/1 Ruskáné Melinda válasza:
A rendőrségi jegyzőkönyv nélkül nem boldogulsz,de ennek a kiadása 2 hónapig is eltarthat.Ha a másik fél felelősségét megállapítják,természetesen fizet az ő biztosítója a te károdra.Az autó hiánya miatt keletkezett plusz költségeidet is megkaphatod a biztosítótól,de ez hosszas procedúra,javaslom,hogy első körben "csak" a kocsiban keletkezett kárt rendeztesd.Mi is rendőrségi határozatra várunk,mert nálunk meg egyik fél sem ismerte el a felelősségét,így a rendőrségi helyszínelés,és a független baleseti szakértő határozata után lehet tovább lépni.A baj az,hogy amikor megkapod ezt a határozatot,onnantól számítva még 30 napja van a károkozónak fellebbezni,ezt is kivárják,hogy él-e ezzel a jogával.
2011. dec. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!