Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan lehetne sima magányugdí...

Hogyan lehetne sima magányugdíjpénztárból önkéntes nyugdíjpénztári taggá válni, akár biztosító-váltással is?

Figyelt kérdés
2008. febr. 28. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy önkéntes magánnyugdíjpénztárba menj, nem kötelező előtte "sima" mnypt tagnak lenni, bármikor megteheted. Viszont a "sima" mnypt-ből nem léphetsz ki ha kötelezett vagy, tehát nem léphetsz át sem. Ha pedig nem vagy kötelezett akkor kilépsz a "sima" mnypt-ből és belépsz egy önkéntesba. Szerintem ha ugyanahhoz a bankhoz mész akkor sincs ilyen hogy átlépsz, mert a kettő az más tészta.
2008. febr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Egy kérdés: Tehát ha kötelezett vagy akkor csak akkor tudok hozzájutni ehhez, ha pénhez, ha már nyugdíjas leszek?
2008. febr. 28. 23:09
 3/6 anonim válasza:
100%

Szia! a magán- és önkéntes nyugdíjpénztár két teljesen különböző dolog. A magánnyugdíjpénztár az, ahová a béredből a kötelező nyugdíjjárulék egy része kerül, pontosan 8%. Emellett 0,5% a TB-hez. Ha nem vagy tagja magánnyudgíjpénztárnak, akkor mind a 8.5% a TB-hez megy. Jó néhány éve a pályakezdéskor kötelező belépni magánnyugdíjpénztárba (kb. 10 éve, de ezt nem tudom pontosan). Magánnyugdíjpénztárat válthatsz, át lehet lépni egyikből a másikba ha akarsz.

Ha akkoriban kezdtél pályát amikor nem volt még kötelező magánnyugdíjpénztárat választani akkor is beléphetsz, ha még nem töltötted be a 30-at.

Az önkéntes nyugdíjpénztár teljesen más, a nevében is bennevan, hogy önkéntes alapon működő dolog. Arra való, hogy most előtakarékoskodj magadnak a nyugdíjas éveidre. De magadnak fizeted(vagy ha a munkáltatódnál van ilyesmi lehetőség, akkor annyit amennyit a munkáltatód befizet Neked havonta, ezt munkáltatói tagdíjvállalásnak hívják)! Vagyis Te utalsz oda tagdíjat, amennyit gondolsz és semmi köze a kötelező nyugdíjjárulékhoz. Kérheted azt is a munkáltatódnál, hogy mondjuk minden hónapban 2-3 %-ot, vagy egy fix összeget vonjon le a béredből és utaljon az önkéntes nyugdíjpénztáradba. Amellett, hogy tagja vagy magánnyugdíjpénztárnak, tagja lehetsz önkéntesnek is. Az önkéntesből ki lehet lépni ha a belépéstől eltelt 10 év, és fel lehet veni az addig összegyűlt összeget, de ebben az esetben adóznod kell utána.

2008. febr. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nagyon hasznos válaszod. Itt a kérdés az hogyén már körübelül 28 éve dolgozom és akkoriben az állam vonta le a járulékot. Most olyanom van, hogy Honvéd magánnyugdíjpénztár. Valaki még mondtam nekem, hogy 2 "pénztáram" van. Nem az a valóság, hogy az államiból magánpénztárak alakultak vagy tényleg lehet 2 magánnyugdíji pénztára valakinek?
2008. márc. 1. 00:07
 5/6 anonim válasza:
100%

Szia!A második válasz írója vagyok ismét :). Ha az álami "nyugdíjpénztárból" belépsz egy magánnyugdíjpénztárba, vagy egy magánnyugdíjpénzátból átlépsz a másikba, akkor az addig összegyűlt nyugdíjjárulékodat viszed magaddal. Vagyis akkor onnantól nem a TB-nek fizetsz,hanem a befizetett pénzeddel együtt bekerültél a magánnyigdíjpénztárba. Kettős magánnyugdíjpénztári tagság nem lehetséges, hiszem a béredből egyszer vonják le a nyugdíjjárulékot, és értelemszerűen egy helyre utalják. (Illetve ha tagja vagy mnyp-nak, akkor 8% oda, 0,5% az államhoz, ez mindenkinek így van aki magánnyugdíjpénztári tag, ha nem vagy tag, akkor mind a 8,5 az államhoz megy.) Szóval annyiban vagy "kettős tag", hogy 8 - 0,5 arányban megosztódik a járulék az állam és a mnyp között.

Tagja lehetsz viszont a magánnyugdíjpénztár mellet önkéntes nyugdíjpénztárnak, ha jól tudom akár többnek is.

2008. márc. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mégegyszer, nagyon köszönöm a segítő válaszod! Többet már nem kérdezek! :)
2008. márc. 1. 23:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!