Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan járjak el nyugdíjpénztá...

Hogyan járjak el nyugdíjpénztári ügyben?

Figyelt kérdés
Közel két évig olyan nyugdíjpénztárhoz utaltam a pénzem, amellyel nem volt szerződésem. Igazolásom (amit az adóhatóság is jóváhagyott) van erről az időszakról, ám ebben az átalakulóban lévő rendszerben semmilyen levelet nem kaptam tőlük. Indulok személyes ügyintézésre. Mire számíthatok??? Hogyan követelhetem a pénzem???
2011. febr. 23. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Követelni sehogy sem követelheted, mivel az a nyugdíjalapodba megy mindenféle képpen.


Az esetben van jutalék vagy osztalék vagy hozam vagy nem tudom minek hívják, ha sikeres volt a cég.


Azt kaphatod meg majd június, július környékén, ha van. De először be kell menned kérni egy nyilatkozati lapot, vagy valami hasonlót amin közlöd velük a bankszámlaszámodat, vagy azt, hogy hova kéred átutalni.


Pl: Én a postás mnyp-nél voltam, és az eddig befizetett pénzeknek az egy ötöde (20%) lett náluk ebben az évben a hozam ahogy telefonon mondták.


Olyan 30-40 ezer forintra számítok kb a 10 év munkaviszonyom után.


Legjobb ha felhívod telefonon, és megkérdezed, hogy mi a helyzet.

2011. márc. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
2011. márc. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!