Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Meddig lehetek és meddig jár...

Meddig lehetek és meddig jár táppénz számomra? Kirughatnak?

Figyelt kérdés

Ez az év kicsit kaotikus.

De lekérdezve a társadalom biztosítást 01.01-től 05.06-ig biztosítva voltam, 05.21-től újra.

Munkahely váltás miatt kimaradt 2 hét.

05.21.-től dolgozok a jelenlegi helyemen - minimálbér.

Viszont eltört a kezem 1 hónapja, így 3 hónapig azt mondta az orvos, hogy megse próbáljak dolgozni.

Nem olyan sokat dolgoztam még itt, kb olyan mintha 3 hónap munka után 3 hónap táppénzre szeretnék menni. Kirúghatnak?

Illetve 10.01.-én leadtam a szeptemberi táppénzes papírokat a munkahelyen (09.01-09.14, 09.15-28., 09.28-30. három papírt), de még nem kaptam meg a táppénzt, kellene aggódnom emiatt?

Lehetek 3 hónap munka viszonnyal 3 hónapig táppénzen?



okt. 14. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha normalis a munkahely nem rugnak ki. Amugy nyilvan megtehetik, foleg ha probaidon vagy, bar ez nem valoszinu.

Marmint emiatt nem rughatnak ki ha nincs mar probaidon, de talalhatnak indokot, amit vagy megtamadsz vagy nem..


Amugy lehetsz 3honapig tappenzen.

okt. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fizikai munkát végzel?
okt. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, manapság már bármiért kirúghatnak ezt munkáltató dönti el. Az hogy eltört a kezed az ugye baleset. Egyébként azt hiszem 1 évig lehetsz táppénzen folyamatosan. Addig vagy táppénzen amíg az orvos táppénzen tart mert baleset ért vagy beteg vagy és emiatt keresőképtelennek nyilvánít az orvos.

Mondjuk nekem az fura hogy még nem kaptál táppénz ezt a részét nem értem. Lehet hogy beszélned kellene a főnököddel hogy mikor fogod megkapni a szeptemberi táppénzt!?

Tehát a kérdésedre a válasz hogy 1 évig lehetsz táppenzen az mindegy hogy mióta vagy ott. De ilyenkor mikor kezdesz egy új helyen ugye azt írtad 3 hónapja vagy ott. Ilyenkor extrém óvatosnak kell lenni mert általában a táppénzre harapnak ilyen hamar...De az a baj az ember nem lehet elég óvatos!

okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az 1 év táppénz nem úgy működik, hogy az mindig mindenkinek alapból jár.

Az 1 év táppénzbe az előzmény táppénzek is beletartoznak. Az előzményeket hivatott nyilvántartani a "TB-kiskönyv". Azért (is) cipeljük egyik munkahelyről a másik munkahelyre.


Ha eltört a kezed és nem munkahelyi balesetben, akkor az első naptól nem táppénzre, hanem betegszabadságra vagy jogosult 15 munkanapig. Utána leszel jogosult táppénzre.


Ha csak idén kezdtél január 01-jétől és jelenleg is fennáll a munkaviszonyod, mivel nem volt közöttük 30 nap "kiesés", ezért megszakítás nélkülinek minősül a jogviszonyod ellátás szempontjából, tehát ha 1 évig nem is, de 3 hónapig keresőképtelen lehetsz úgy, hogy jogosult vagy utána ellátásra (táppénzre is).

1 évig biztos nem, mivel nincs 1 év munkaviszonyod összesen sem.


Mivel 10. 01-jén adtad le az orvosi igazolásokat, ezért valószínűleg a szeptember havi bérednél nem tudták még azt számfejteni. Nem biztos, de előfordulhat. Azért szoktak kikötni orvosi igazolások leadására határidőt, hogy a bérszámfejtésbe bele tudjon kerülni időben. Ha a mostani bérednél nem vették azt figyelembe, akkor vagy hóközi számfejtéssel, vagy a következő havi bérednél fogják számfejteni azt és kifizetni. Nem tudom, hogy a munkáltatód szokott-e hőközi kifizetéseket eszközölni. Nálunk ilyen nincs. Aki elkésve ad le igazolásokat, azok a következő havi bérrel fogják a rá jutó ellátásokat megkapni.

okt. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Külön ők hívtak, hogy 10.01-én be tudom-e vinni a Táppénz papírokat - illetve házi orvos is 30.án írta ki az utolsót.

Azért kezdek aggódni, hogy még nem kaptam meg. Fizetés 6-10. között érkezik, de 15 nap után már nem a munkáltató fizet hanem az állam kincstár. Ott meg 8 napot olvastam.

Nem sok pénz, de már eléggé kifogytam és nem lenne jó még egy hónapot várnom.

okt. 15. 09:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézd, ha a mostani fizetéseddel (október 6-10. között) nem számfejtettek betegszabadságot, akkor nyilván elkésett volt az orvosi igazolás leadása, hiába "külön ők hívtak".


Nem értem, hogy milyen megoldást vársz tőlünk. KÉRDEZZ RÁ tőlük! A megoldás ilyen egyszerű...

okt. 16. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!