Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért van értelme a nyugdíjbiz...

Miért van értelme a nyugdíjbiztosításoknak?Ezt jól gondolom?

Figyelt kérdés

Kötök egy nybiztositást tegyük fel. Akkor a pénz amit havonta befizetek az odakerül a pénzintézethez, bizositókhoz egy számlára. Majd ott gyūlik , ha meg nyugger leszek akkor feltörhetem és boldogság van jobb esetben.

Namármost ez pénz amíg ezeknél az intézeteknél van, addig forgatásra kerül.. befektetik értékpapírokba,kötvényekbe.. kincstárjegyekbe, állampapírokba.., adott esetben részvényekbe, ETF-ekbe stb…

Ezt lényegében én is megtudom csinálni, saját magam is betudom rakni a pénzt ezekbe… Annyi az egész , hogy a döntést átadom valaki másnak, hogy mibe fektesse be a pénzem. Az intézet belátása szerint. Nincs rálátásom mibe fektetik be. Ha nagyon kutakodok , kitudom nyomozni.

mi szól az intézetek mellett? .. 1.elméletileg „szakemberek“ kezelik a pénzem.2. A befektetésem talán bevan biztosítva.. ? ( míg ha saját magam fektetek be, akkor arra nincs garancia , hogy valami balul sül el és elvesztem a pénzem?)

Mi szól ellene? 1 hosszú szerzödések, apró betūs részekkel.2. Nem én kezelem a pénzem. Átadom másbak ,hogy fektesse be.

Teljesen laikus vagyok a témában. Csak józan paraszti ésszel gondoltam végig. Jól látom vagy sem? Érvek , ellenérvek?



okt. 10. 21:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Egyetlen előnye van más vagyonelemekhez képest: nem végrehajtható. (De csak a kifizetésig)
okt. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, észrevételeket!

Az állami tâmogatádt szándékodan nem írtam hozzá, mert amit az egyik válaszoló is mondott.. azt bármikor megszüntethetik .. egy tolvonással.( lásd lakástámogatások pl fundamenta)

okt. 11. 07:25
 13/14 A kérdező kommentje:
ha az állami támogatás megszünne, gyakorlatilag az ígért hozamot én magam is elérhetném
okt. 11. 07:34
 14/14 BeefEater ***** válasza:
A nyugdíj előtakarékosságban az is a jó, hogy egyösszegű kifizetés helyett életjáradékra válthatod, tehát egy havi fix összeggel növekedhet a nyugdíjad. Ez akkor fog igazán fontossá válni, amikor a nyugdíj rendszer teljesen fenntarthatatlanná válik. Ez attól is függ, hogy hány éves vagy. Én nem számítok arra, hogy lesz értelmezhető állami nyugdíjam.
okt. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!