Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyha társadalombiztosítást...

Hogyha társadalombiztosítást fizetek, akkor egészségbiztosítást nem kell?

Figyelt kérdés

Vagy hogy van ez? Teljesen laikus vagyok.

Kikerültem középsuliból és jelenleg nem tanulok és nem dolgozok. Arról már tájékoztattak, hogy novemberig van biztosításom, aztán nekem kell fizetnem.



okt. 7. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem tanulsz tovább nappalin és/vagy nem lesz állásod, akkor egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetned.
okt. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rosszul tájékoztattak, nincs biztosításod.

Egészségügyi szolgáltatásra vagy jogosult december 15-ig (diákigazolvány érvényességének lejártát követő 45 napig). Dec. 16-tól kell fizetned, de biztosított továbbra sem leszel.

okt. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Dec 16-tól kell majd fizetned, ahogy írják, eü szolgáltatási járulékot. Ezeket hívják a köznyelvben tb-nek, egészségbiztosításnak (mondjuk ez mást jelent), de lényeg, hogy egy félét kell csak fizetni.
okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
okt. 7. 13:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!