Balesetbiztositás az olyan ha nem ér baleset, akkor az elúszott pénz?
19: Hogyha anyukád kötött rá valamit a saját aláírásával, akkor neki kell fizetni (amennyiben nem vállaltál kezességet).
Öröklés esetén pedig ha csak tartozást örökölsz, akkor mondhatod, hogy nem kéred és elállsz tőle.
"nem mondták neki el hogy amugy rá egy honapra jár le es valami tripla annyit is kapott volna ha a törésre nem veszi ki.
Tehát "megszívatták".
Valahogy ez volt a sztori."
Nincs olyan, hogy "nem mondták neki el hogy amugy rá egy honapra jár le es valami tripla annyit is kapott volna ha a törésre nem veszi ki."
Amikor szerződést kötsz a biztosítóval (vagy bárki mással), akkor aláírod a szerződést és kapsz belőle egy példányt. A szerződésben a megállapodásotok minden részletét pontosan leírják. Ezzel tájékoztatnak mindarról, amit tudnod kell és amiknek meg kell felelned.
Ha te az általad aláírt szerződést nem olvasod el, akkor nem mások "szívattak meg", hanem te követtél el hülyeséget.
A biztosítók abból fizetik ki az ügyfeleknek, amit ki kell fizetniük, ami nyereségük van azon, amit másoknak nem kell kifizetniük. Az az üzleti érdekük, hogy a befizetésekből minél több pénzt megtarthassanak, vagyis minél kevesebbet kelljen kifizetniük.
Éppen ezért van egy rakás korlátozás és kizárás a szerződéseikben. Ha nem figyelsz rá oda, hogy milyen feltételeknek kell megfelelned ahhoz, hogy a pénzt megkapd és ők találnak ilyen kifogásokat, amikor fizetniük kéne, akkor megszívod, mert ezek miatt nem fognak fizetni. Viszont nem ők szívatnak meg, hanem te saját magadat azzal, hogy nem olvasod el a feltételeket.
Ráadásul biztosításokat általában jutalékos rendszerben adják el az üzletkötők. Akár a biztosító saját dolgozói (te mész be hozzájuk), vagy házaló ügynökök (ők találnak meg téged valahogyan), többnyire az alapján kapják a fizetésüket, hogy mennyi szerződést tudnak megkötni. Abban érdekeltek, hogy eladják neked a szolgáltatásaikat. Ezért aztán nem a potenciális buktatókat fogják kihangsúlyozni, hanem az előnyöket, hogy erre is fizet, arra is fizet, milyen jól jársz vele.
Amikor jelentkezel a kifizetésért, akkor viszont nem üzletkötőkkel fogsz beszélni, hanem kárszakértőkkel. Őket meg kimondottan azért fizetik, hogy nagyon alaposan ellenőrizzenek minden kifizetési igényt és csak akkor hagyják jóvá, ha minden létező kritériumnak megfelel, tényleg kénytelenek kifizetni.
Míg az értékesítőt arra ösztönzik, hogy minél több bevételt csináljon, a kárszakértő feladata minél több pénzt megtartani. Így működik az üzlet.
A te érdekeidet te képviseled. Neked kell tájékozódni róla, hogy mik a feltételek, hogyan tudsz legjobban járni a megkötött szerződéssel. Ha nem teszed, akkor saját magadat szivatod.
Pl. Egy betörés biztosításnál benne van a szerződésben, hogy csak akkor fizetnek, ha van rács az ablakon, megfelelő biztonsági ajtó, riasztó, és a lakásban tárolt dolgok értékének megfelelő biztosítás. Ha te ezekből bármelyiknek nem felelsz meg, akkor nem fognak fizetni, mert nem tetted meg a szükséges óvintézkedéseket, amivel szerződést szegtél.
A leggyakoribb hiba egyébként az, hogy megfelelsz minden más kritériumnak, de csak 10 millióra biztosítod a lakást, amiben 50 milliós értéket tárolsz. Mert te csak a KP-t, ékszereket, főbb műszaki cikkeket számoltad bele, de a bútorok, dísztárgyak, ruhák, egyebek is bele számítanak, meg már egy telefon is fél millióba kerül, fülhallgató is kerül százezrekbe, amiből több is van a családban, így hamar megszaladnak az összegek, amikre nem is gondolnál.
Ilyenkor hiába csak 5 milliót loptak el tőled, akkor is alulbiztosított volt a lakásod, így csak az ellopott dolgok ötödét fogják kifizetni, mert a biztosításodnak csak ötöde volt a fedezete, mint amennyi érték volt a lakásban.
Köthetsz biztosítást másra. Egy gyerek esetén a gyerek a kedvezményezett, az ő balesetére vonatkozik a biztosítás, de a szülő szerződik a biztosítóval, ő fizeti a díjakat. Ha nem a gyerek kötötte a szerződést, akkor tőle nem követelhetik a díjakat - viszont ha az sem fizeti a díjakat, aki kötötte a szerződést, akkor fizetni sem fog a biztosítás, ha valami történik. Nyilván pont ezért értesítik a kedvezményezettet róla, hogy a biztosítása díjfizetés miatt megszűnhet.
Ha nem beszéltek a családtagokkal, akkor értelemszerűen könnyen vezethet a kommunikáció és az információk áramlásának hiányához.
A kedvezményezett valószínűleg érdeklődhet a biztosítónál a rá vonatkozó biztosítás részleteit illetően. Még ha módosítani, beleszólni nem is hagyják, mivel nem ő szerződött, attól még arról biztosan adnak tájékoztatást, hogy a rá kötött biztosítás pillanatnyilag hogyan áll, őt hogyan érinti, ha továbbra sem fizetik a díjakat.
23 idezojelben volt hogy megszívatták.
Ez olyan mint a nav. Ha jogosult vagy adivisszeritésre nem fog neked szólni. Vagy tudsz rola vagy nem. Ha nem kèred nem utal.
24 a levélben a gyerek nem kedvezményezett hanem cimzett is,megszólitott isbés ügyfélként hivatkozik rá a biztosító ami torveny ellenes is kiskorú esetén, anyám szívat szerintem. Max ő lehet az ugyfel es a gyerekemre kötött balesetbiztositast hogy nyereszkedjen a balesetébol.
Most meg nem fizeti a díját. A lakcimadatainkkal is visszaél. Ide levél se kéne hogy jöjjön.
Mivel nem az en nevemen fut mint a gyerek anyjának, nem is érdeklődhetnék a biztositonál sem. Anyámmal nem beszélunk. Nincs kapcsolattartás.
Amúgy ennek a zagyvaságnak már mi köze van ahhoz, amiről eredetileg kiírtad a kérdést?
Ez nem ingyen jogi fórum, fordulj ügyvédhez ezzel.
27 agyalok azon mivel a gyerek nincs igy biztosítva meg semmi biztosítás nincs, kössek e.
Ez miatt pedig az fordult meg bennem hogy biztositás az olyan mintha azt várnám mikor éri végre a gyereket baleset..
Tehát ha nincs olyan opcio hogy baleset nelkul is jár valami, hanem csak baleset esetén jár vmi az olyan lenne mintha arra "játszanék" arra "ruháznék be" hogy a gyerekem érje vmi baj.
Lehet hülyén hangzik de ilyen èrzést kelt az, ha balesetre ugy kötök biztosítást hogy az kizárolag baleset esetén fizet csak.
Mintha "dőrzsölnèm a kezem" hogy juj hátha leesik eltörik valamilye, akkor kapunk pénzt de "jó" lesz.
Amugy meg semmit.
Így ellenérzèsem van a biztosítással.
Ezért a kérdés.
Ez meg csak kitérés volt hogy anyám mi a sz.rt kavarhat meg minek terheli a gyereket(kiskorú üfyfelet??) díjhátralékokkal de még hatralék kamatokról is ír!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!