Balesetből eredő halál-e a combnyaktörés után a kórházban elkapott tüdőgyulladás következtében történő elhalálozás?
Kismillió cikket találok, melyben a vezető időskori halálokok közé sorolják az elesés következtében elszenvedett combnyaktörést. Ezekben természetesen kifejtik, hogy nem maga az elesés, hanem az ennek következtében fellépő szövődmények okozzák a beteg halálát.
Adott 2 balesetbiztosítás: az egyik egy lakásbiztosításhoz, a másik bankkártyához kapcsolódik, 2 különböző biztosítónál. A lakásbiztosításhoz kapcsolódónál elfogadta a fenti érvelést a biztosító és fizetett. A másik elutasította azzal, hogy csonttörésre nem fizet és nincs ok-okozati összefüggés, mert a tüdőgyulladás természetes halálnak minősül. Ti elfogadnátok ezt az indokot?
A balesetből eredő halál, amikor a balesetben meghalsz.
A racionális érvelés nem elég önmagában, kérdés, hogy mire szerződtél, mi van a jogszabályban, stb.
A biztosító szerződési feltételeinél az alábbi szöveg szerepel:
Baleset: jelen biztosítás szempontjából baleset a biztosítás hatálya alatt a biztosított akaratától függetlenül bekövetkezô olyan hirtelen fellépô külsô behatás, amely következtében a biztosított a bekövetkezéstôl számított 1 éven belül meghal.
Az a problémám, és emiatt is írtam ide, hogy egyrészt az egyik biztosítónál megállt a fenti érvelés, ill. egyértelmű, hogy a kórházban elkapott, heteken át tartó fekvés miatti szövődmény okozta a halált. Nekem mint laikusnak nyilván összefügg a 2 dolog: ha nincs elesés -> nincs tüdőgyulladás, de elfogadom azt is, ha jogilag ez nem áll meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!