Igaz, hogy balesetbiztosításnál ha nem helyszínen, hanem később a kórházban hal meg vki, akkor nem a balesetit fizeti ki a biztosító?
Ismerőstől hallottam, hogy volt aki így járt, h nem fizetett a biztósitó annyit mint ígért, mert csak az minősül biztosítási szempontból baleseti halálnak aki a balesetben hal meg azonnal, akit pedig beszállítanak életetmentenek műtenek és azután hal meg, az meg már nem.
A postán meg egy ügyintéző azt állítja, a balesetbiztosítás összege akkor is x ha a baleset után hal meg vki kórházban, és nem azonnal. De egt csak szóban mondta, mivel nem szerződést írtunk, hanem csak érdeklődtem
El kell olvasni a kötvényt. Ha felvilágosítást kérsz, akkor azt, ami után érdeklödsz, aláírás elött meg azt, amit alá akarnál írni.
A "valaki azt mondta" meg nem jelent semmit.
Biztosítástól függ, meg kell vizsgálni az apróbetűt. De általánosságban tényleg úgy van, hogy ha nem azonnal, vagy rövid időn belül következik be halál, akkor azt nem tekintik baleseti halálnak.
Aztán persze lehet vitatkozni vagy pereskedni, hogy a kórházi halál okai összefüggenek-e a balesettel.
Ps: postán ne kössél semmiféle biztosítást...nem felkészültek azok, akik az ablakban ülnek..
Az elmondások csak szóbeli tájékoztatások (én befürödtem már ilyennel) és nemhiszem hogy beleteszik szerződésekbe a biztosítási fogalmakat is vagy szabályokat, vagy ha beleteszik akkor úgy hogy véletlen se értse aki nem szakmabeli.
Hát így nehéz megtalálnom a legjobb konstrukciót a googlevel.
Életbiztosítast szeretnék, de megtakarítással egyben, tehát x év múlva legyen is benne pénz és ehhez a legjobb ár-érték arányút megtalálni, ami nem is magas kockázatú.(pl nem függ attól ha csődbe menne a biztosító.
A biztosítások esetén kizárólag az érvényes, ami az aláírt kötvényben áll.
A kötvényben szereplö kitételek minden esetben törvényesek, ezt külön beírni ezért nem szokták.
Akkor miért lepödtek meg mások hogy nem kapnak pénzt?.es amugy nem is egy ilyenrol hallok!
Pl a fősulin is mesélt a tanár olyat hogy a lányának balesetbiztositasa volt. Eltört a karja fizetett is a biztosito. De azt nem mondták neki el, ha kicait kesobb vette volna fel a pénzt es baleset miatt nem, (talán lejárat miatt nem tudom), de dupla annyit kaptak volna. És ezt elhallgatta a biztosíto.
Egy rakat olyan ilyen "átverős" sztorit hallok.
Kérdező, a biztosítás egy üzlet. Én nem szociális intézmény, se nem Vöröskereszt. Akármit is sugallnak a cuki reklámjaikkal. Kösse meg minél több ember, csengjen náluk szépen a kassza, aztán ha 100 ember közül egy bajba kerül, akkor nagy pofavágások közepette odalöknek egy kis lóvét. A különbözetből épülnek a biztosítók üvegpalotái.
Kicsit off - mert nem kérdezted -, de a biztosítással egybekötött megtakarítás (amit tervezel..) a világ egyik legszarabb befektetési lehetősége. Ha idő előtt fel kell bontanod, akkorát busz rajta, mint még. És a befektetéseid hozamát elviszi a számlavezetési díj. (Az is megy az üvegpalotákra)
Ha aggódsz, akkor kössél valamilyen biztosítást, a megtakarításaidat meg tartsd külön.
Vagy a megtakarításaidhoz ne nyúlj hozzá, és az lesz - baj estén - számodra maga a biztosítás/biztonság.
Ha a baleset és a halál közöt ok-okozati összefüggés áll fenn, akkor baleseti halálnak kell tekinteni, és az annak megfelelő biztosítási összeget fizetni.
Az már más kérdés, hogy a biztosítóknál eltér az "időablak", van ahol 30 nap, másutt 2 év. Pl egy autóbalesetet követően valaki még kómában van, gépekkel tartják életben, ha olyan biztosítóval szerződsz, amelyik 30 nap után semmiképp nem tekinti balesetnek és ennél tovább van gépen az illető, akkor bukó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!