Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Köteles vagyok bevallani a...

Köteles vagyok bevallani a jegyzőnél a hagyatékkal kapcsolatban hogy volt vagy nem életbiztosítás kötve?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek, nem vagyunk civakodósok mindenben segítjük egymást!

De azt nem értjük, miért kell bevallani hogy volt vagy nem? attól tartunk, valamilyen módon ez majd hátrányosan fog alakulni ha bevalljuk, pl. kevesebbet kapunk, vagy nagyobb összeget kell még emiatt pluszba kifizetnünk! Ti bevallanátok? régebben tudtommal ilyen nem is volt, hanem az örökösök kérhették hogy derítsék ki, az osztozkodás végett! de nálunk ilyen nem áll fenn.



szept. 3. 10:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lesz benne a hagyatekiban, akkor a biztosító sem fogja tudni, hogy kinek fizessen. Bele kell venni.
szept. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

És ha nem is tudok róla, hogy volt életbiztosítása? Ha olyantól örököl valaki, akinek ennyire pontosan nem tudja a vagyoni, tartozási, biztosítási helyzetét, akkor mi van?


Szerintem a biztosítónál azért kell bemutatni a hagyatékátadó végzést, hogy tudja a biztosító: örökös vagyok/vagyunk. Akkor kifizeti. Nem kell ezt külön belefoglalni a hagyatékátadó végzésbe.


A bankoknál legalábbis így van. Ha örökös vagyok, kifizetik az elhunyt pénzét. (Gyorsabban megy, ha az örökhagyó külön rendelkezett erről).


Én is megkaptam az elhunyt pénzét, holott nem volt külön megjelölve, hogy nekem fizessék ki.

szept. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
11-es: a hagyatékátadó végzésből fogja tudni, hogy ki az örökös, és annak fogja kifizetni.
szept. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!