Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Köteles vagyok bevallani a...

Köteles vagyok bevallani a jegyzőnél a hagyatékkal kapcsolatban hogy volt vagy nem életbiztosítás kötve?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek, nem vagyunk civakodósok mindenben segítjük egymást!

De azt nem értjük, miért kell bevallani hogy volt vagy nem? attól tartunk, valamilyen módon ez majd hátrányosan fog alakulni ha bevalljuk, pl. kevesebbet kapunk, vagy nagyobb összeget kell még emiatt pluszba kifizetnünk! Ti bevallanátok? régebben tudtommal ilyen nem is volt, hanem az örökösök kérhették hogy derítsék ki, az osztozkodás végett! de nálunk ilyen nem áll fenn.



szept. 3. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Életbiztosításnak a kötéskor meg kell adni a kedvezményezettjét, vagy kedvezményezettjeit. Nem kell osztozkodni rajta. Egyértelmű, hogy ki vagy kik kapják. És intézhető a hagyatéki lezárása előtt is.
szept. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem volt kedvezményezett, de nem is ezt kérdeztem. A jegyző a papírba bele akarja foglalni, hogy volt vagy nem életbiztosítás kötve! kérdés ezzel kapcsolatba hogy ez ha megtörténik, azaz belefoglalja! érint-e minket valahogy valamilyen hátránnyal? pl. a jegyző legombol e emiatt egy jó kis suskát, ill bármi! nem értjük miért akarja ezt kiszedni belőlünk? mi van ha azt mondjuk nem volt? a jövőbe (bármikor) lehet ennek valami visszacsengése ránknézve?
szept. 3. 10:46
 3/13 A kérdező kommentje:
Amikor megkötötte anyunk, nem jelölt meg senkit úgy tudjuk, ez valószínű automatikusan kettönkre száll, csak a jegyző zavar minket mert ma be kéne adni a papírt.
szept. 3. 10:51
 4/13 krwkco ***** válasza:
100%

Ha nincs kedvezményezett, akkor a biztosító csak a hagyatéki végzés alapján adja ki a pénzt.

Gondolom ez elegendő válasz a kérdésedre.

szept. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ó, hát ilyenről még nem hallottam, hogy nincs kedvezményezett. Akkor nyilván ezt is ugyanúgy be kell jelenteni, mint bármi mást.
szept. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ezt mondani kell akkor?? mert a biztosító amúgy nem fizeti ki? (érdekes! mert a biztosítót is kérdeztük telefonba, és gőze se volt!)Magyarul az életbiztosítás kifizetése függ a jegyzőtől?
szept. 3. 11:04
 7/13 krwkco ***** válasza:
100%

"Magyarul az életbiztosítás kifizetése függ a jegyzőtől?"

Amit az elhunyt hátrahagyott és nincs kedvezményezettje, azt valaki örökli.

De vajon ki? Ebben a biztosító nem fog dönteni, hanem a hagyatéki ügyben eljáró közjegyző határozatát hajtja végre. A közjegyző -legalább részben- a jegyzőtől kapja az adatokat, hogy mije volt az elhunytnak. És azokról a vagyontárgyakról hoz határozatot, amiről tud.

szept. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm! Be lesz mondva akkor! Én nem értek ezekhez, sose foglalkoztam ilyenekkel, kerestem volna a biztosítási papíron van e vagy nincs kedvezményezett, de hogy hol van az is beleírva? na hát szóval.. de én szerintem nem volt. Úgy lehetett anyunk, ha ő meghal, azt automatikusan mi ketten örököljük. Lényeg hogy így jó lesz akkor.
szept. 3. 11:21
 9/13 krwkco ***** válasza:
100%
Egyébként, ha megkapjátok halotti anyakönyvi kivonat, akkor azt be lehet mutatni a biztosítónál és megkérdezheted, hogy kedvezményezett vagy-e. Vagy hogy van-e kedvezményezett.
szept. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Még is kinek fizetnék ki, ha nincs se kedvezményezettje, se örököse?
szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!