Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha biztosítás megtérítette az...

Ha biztosítás megtérítette az ellopott laptopot, feltétele volt új laptop vásárlása, akkor vásárlási elállási csereidő alatt visszavihető a készülék az üzletbe és vásárolhatok másikat helyette, akár asztali gépet is, vagy az csalásnak minősülne?

Figyelt kérdés

A vásárlástól való elállási jogomat érvényesíthetem? Be kell jelenteni ezt a változást a biztosítónak?

A régi gép árát térítették meg, így az új laptop magasabb árából adódó különbséget nekem kellett állnom. De nem felel meg, másikat szeretnék.

A biztosítás hosszú leírásában, szabályaiban nincs erre vonatkozó rész. Egy szót nem említenek, hogy az új laptopot eladhatom e, visszavihetem e az üzletbe, kicseréltethetem e másik gépre.

Nem akarom eladni, másikat szeretnék.

Természetesen, a biztosítótól is megkérdezem, de előbb mások tapasztalatára, véleményére lennék kíváncsi. Ráadásul, mire ők reagálnak lejár az elállási idő.



aug. 20. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A biztosító kimondja, csak szgépet vehetsz, max annyit ad, amennyit . Ha jobbat akarsz, zsebből pótolod. Hívd fel, akinél intézted, vagy a területi vezetőt, kérj tanácsot.
aug. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is lopták már el szállodában a laptopomat, a biztosító térítette, de nem volt feltétel a kár kifizetésének, hogy másikat kell helyette vennem.

Nem is hallottam még ilyet...


Melyik ez a kretén biztosító?

aug. 21. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A biztositok kretenek. Nem lattam mostanaban olyat amivel meg egyszer szeretnek szerzodni. Van olyan h bekeri a szamlat de biztosan nem fizeti ki.
aug. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1 Bocsi, hasznosra akartam klikkelni, véletlenül ment félig hasznosra! Igen , ezt tudom, sőt, a biztosítási szerződésben konkrétan laptop szerepel. Maximum összeg is meg van adva, ráadásul a régi gép árát térítik meg. Arra is kitérnek, azonos értékűt vagy drágábbat kel vásárolni. A költségesebb esetén nekem kell állnia különbözetet.

Fel fogom hívni őket! De előbb tájékozódnék, nehogy a végén csalással gyanúsítsanak.


#2 privát válaszolok, nem szeretném, ha letiltanának a cég nevének kiírása miatt.


#3 A kötelezőn kívül nem muszáj szerződned velük! De a KGFB-t is ki lehet kerülni, ne vegyél járművet. ;)

A biztosítók nem jótékony szervezetek, kőkemény üzlet. Bármikor szerződést fontolgat az ember, át kell gondolni. Alapvetően soha nem jár jól az ügyfél! Némi segítséget nyújthat a bajban, de teljes megoldást nem lehet várni tőlük. Mi úgy szoktunk tervezi, 30-70 százalékban térít majd, ha baj lesz. Ha nem várunk sokat, nem csalódunk túl nagyot.

aug. 21. 17:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a hozzáállásod! Arról nem is beszélve, hogy igazad van.
aug. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!