Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Üdv! Örököltem egy utánfutót...

Üdv! Örököltem egy utánfutót hagyatékátadó végzés után kötöttem rá kötelezőt át is irattam most a biztosító mégis fedezetlenségi díjat számol az elhunyt halála napja és a végzés dátuma közti időre Jogos lehet ez ?

Figyelt kérdés
2023. szept. 26. 18:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%

Ez nem így van előző:


"szintén tulajdonosváltás történik, a különbség csak az, hogy nem adásvételi szerződés által, hanem örökség által jut az illető autóhoz. Ebben az esetben azonban nem szűnik meg automatikusan a kötelező biztosítás a biztosított halálával, hanem van rá lehetőség, hogy a biztosítást életben tartsák. Ennek a folyamata az, hogy az új tulajdonos, aki örökölte az autót, jelzi a biztosító felé a tényeket, és a negyedéves díj befizetésével életben tartja a kötelező biztosítást. Miután azonban lezajlik a hagyatéki tárgyalás, akkor már csak annak jogerőre emelkedésétől számított 30 napig lehet életben tartani a biztosítást, azaz ennek letelte előtt új kötelező biztosítást kell kötni az örökös nevére"


Ha fizetve volt akkor annak rendben kellene lennie, hagyatéki után újat kell kötni.

2023. szept. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Amúgy az éves díj 4000 ft az öt hónapra meg kérnek 40 000 ft-ot
2023. szept. 26. 20:27
 13/19 anonim ***** válasza:
42%
Ne haragudj, de érthetetlen kicsit amit írsz. A hagyatéki után mennyivel kötöttél új biztosítást?
2023. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Jogerőre emelkedés után 10 nap
2023. szept. 26. 20:34
 15/19 anonim ***** válasza:
42%
Érdekes akkor, nem kellene hogy gond legyen.
2023. szept. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
79%

Leírtuk, hogy mi a szitu.

Intézkedj a biztosítónál, mert valamit nem jól csináltak.

2023. szept. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megoldódott kell írnom egy kérelmet és elengedik. Azért azt nem értem miért bonyolítják ezt ennyire vagy ha valaki befizeti az csak jó nekik.
2023. szept. 27. 10:38
 18/19 anonim ***** válasza:

"vagy ha valaki befizeti az csak jó nekik."


Jól látod...

2023. szept. 28. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

↑17!

Nem bonyolították, a biztosító a hatályos jogszabálynak megfelelően járt el, és ha elengedik a fedezetlenségi díjat, azzal bonyolítják, mert a jogszerű eljárást méltányosságból megváltoztatják; nem gondolom, hogy ezt a bonyolítást okod van nehezményezni.

Az alkusz azokkal az adatokkal igazolta vissza a szerződésajánlatod, amiket megadtál; abban nem adtad meg, hogy van fedezetlenségi díjas időszakod. Akár a biztosító is így tett volna, ugyanis 15 napja van a szerződésajánlat ellenőrzésére, és csak az ellenőrzés után küld szerződést. Az ellenőrzés következményétől függ, hogy változatlan díjú szerződést küld, a kiderült téves adatok miatt módosított díjút, vagy akár utólag elutasítja az ajánlat elfogadását.


Mulasztottál, mert a halál tényét mielőbb be kellett volna jelentened a biztosítóhoz; vagy a biztosítás díjfizetéssel történő fenntartását, vagy a nem fenntartást választva; attól függően, hogy a jogerős hagyatéki végzésig közlekedni akartatok-e az utánfutóval – akár ti, akár más, akinek megengeditek –, vagy sem.

A fenntartás választása esetén: „Az üzemben tartó halála esetén, ha a biztosítási kötelezettség címzettje nem állapítható meg, a szerződés legkésőbb a hagyatéki eljárást lezáró határozat jogerőre emelkedésétől számított 30 napig tartható hatályban, 𝐚𝐦𝐞𝐧𝐧𝐲𝐢𝐛𝐞𝐧 𝐚 𝐠é𝐩𝐣á𝐫𝐦ű 𝐛𝐢𝐫𝐭𝐨𝐤𝐨𝐬𝐚 𝐚 𝐡𝐚𝐥á𝐥 𝐭é𝐧𝐲é𝐭 𝐚 𝐛𝐢𝐳𝐭𝐨𝐬í𝐭ó𝐧𝐚𝐤 𝐛𝐞𝐣𝐞𝐥𝐞𝐧𝐭𝐞𝐭𝐭𝐞, és a szerződést díjfizetéssel hatályban tartja.” ← 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 4.§ (6)

Amennyiben a fenn nem tartást választottad volna, akkor a biztosító a díjfizetés szüneteltetését jegyezte volna be, míg az elhunyt üzembentartó helyett új üzembentartó kerül bejegyzésre.

Mivel a biztosítót – egy igen lényeges változásról – nem értesítetted, és az elhunyt a halála napján megszűnt díjfizetésre kötelezett üzembentartó lenni, te pedig csak jóval később lettél, így a halála utáni nappal kezdődően, a biztosításkötésed kezdő napját megelőző napig napi fedezetlenségi díjat számítottak fel. (Ami válaszban szerepel, nem lehetett volna megoldás, ugyanis nem vonathattad volna ki ideiglenesen a forgalomból, mert nem volt, aki ideiglenesen kivonathatta volna a forgalomból, nem volt intézkedésre képes üzembentartó, márpedig kizárólag az üzembentartó tehet ilyet. De, ezt helyettesíti a halál bekövetkezése utáni bejelentés, és az a döntés, hogy nem folytatod a díjfizetést.)

Az, hogy az elhunyt a halála utáni időszakra is előre kifizette a díjat, amikor már nem terhelte üzembentartóként a biztosítás díjfizetéssel történő fenntartása, az nem mentesít téged; a túlfizetés visszajár, és mint örökös, jogosult vagy rá.

(Ha valaki februárban eladja az utánfutóját, és januárban egyben kifizette az éves KGFB-t, az az új üzembentartót nem mentesíti a KGFB rendezésétől és a díjfizetési kötelezettségtől.)

2023. okt. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!