Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Aviva biztosítónál van Armada...

Aviva biztosítónál van Armada Optima kötvényem. Mért egyre kevesebb és kevesebb a befizetett pénzem?

Figyelt kérdés

Havi 15.000 Ft-ot fizetek be, eddig 60.000 Ft-ot fizettem be. Az ügyfélszolgálaton azt látom, hogy értéke kb. 32.000 Ft. Visszavásárlási érték pedig kb. 6.000 Ft.


Na most hogy van ez? Befizettem 60ezret és csak 32ezret ér? Sajna nem értek ezekhez a befektetésekhez. Azért a befizetett összeget visszakapom, ha lejár a 10 év? Vagy veszíthetek rajta?


2008. dec. 30. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Valsag van.

Mit vartal, hogy a tozsde nyargal felfele?

Nekem is hasonlo van es kozel 60.000-rel kevesebbem van.

Ez hosszu lejaratu dolog, megy ez majd felfele is, nem kell naponta nezni. Majd ha 10 ev mulva is minuszban leszel akkor kell aggodni, sok viz lefolyik meg addig a dunan...

2008. dec. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattál. :-)

És az is meglehet, hogy ha letelik a 10 év, akkor kevesebb pénzt vehetek fel, mint amennyit az évek alatt befizettem?

2008. dec. 31. 15:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, főleg ha a tőzsdén van a pénzed. Az is lehet,hogy semmit nem fog érni 10 év múlva. Jól befaragtál. Nem most kell ilyenekbe tenni pénzt.
2009. jan. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

Igen. Az is lehet. De talán annyira nem kellene megijeszteni!

Természetesen van rá esély, de 10 év múlva már igen kicsi. Mondhatnánk semmi. Mármint hogy nem lesz pénze. Persze hogy mennyi lesz,függ attól, hogy a biztosító milyen portfólióba helyezi el a pénzt. De természetesen semmire sincs garancia...

2009. jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én az Aviva Biztosítónak dolgozom tanácsadóként. Ezt a kérdést bátran tedd fel a tanácsadódnak (az illető, akivel a szerződést aláírtad, vagy ha call centeren keresztül kötöttél, akkor a call centeres kollégának), tudniillik a biztosításodhoz maga a tanácsadás is jár, tehát csak tessék bennünket zaklatni! :)


Hogy a kérdésedre válaszoljak, a részvény picit olyan, mint az üzemanyagár. Hol sokat kérhetünk értük, hol keveset -ezt nagyon sok pénzügyi esemény befolyásolja-, de a lényeg a következő:

A megvásárolt részvényeid árfolyamától függetlenül a darabszám állandó. Azaz ha pl. 100ezer forintét vásároltál részvény (100ezer darabot), lehet, hogy ma csak 80ezerért tudnánk a piacon eladni. Ettől még ugyanúgy 100ezer részvényed van, de az "értéke" sajnos most alacsony. Ez nem jelent semmi problémát, hiszen a részvényárfolyamok emelkedésével (válságok után mindig nagyon erős emelkedés -szakszóval visszarendeződés - figyelhető meg, így a részvényeid pár év múlva 110-130ezret érnek majd. Aztán megint leesnek mondjuk 78ezerre, mert egy politikai bejelentés miatt nem kell senkinek ilyen részvény, de ezután ismét feljebb kúszik. A biztonságot számodra a hosszú táv jelenti, hiszen az eséseket követően mindig magasabbra kúsznak vissza a részvények.


Ha a tanácsadódat valamiért nem érnéd el (lehet, hogy már nem dolgozik nálunk, elhalálozott, vagy megváltozott a száma), írj bátran nekem egy mailt, vagy a budapesti központunknak egy levelet.

Örömmel válaszolunk, de ehhez előbb kérdezned kell. :)


Minden jót!

2009. márc. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ az utolsó hozzászólónak. Van tanácsadóm, akinél megkötöttem, csak azért nem akarok tőle ilyet kérdezni, ne gondolja, hogy hülye vagyok ehhez a dolgokhoz (ami persze igaz). Csak hirtelen jött az ajánlata, én meg gyorsan döntöttem, mert vmilyen megtakarítási forma mindenképpen érdekelt, és lusta voltam előtte körülnézni, hova-kihez fordulhatnék még befektetés ügyben, így elfogadtam az ajánlatát. Persze ő elmagyarázott mindent, csak - lehet - pont erre a részre nem figyeltem oda, vagy el se mondta, gondolván ennyit csak tudok a részvényekről.

Lényeg, ha emelkedni is fog, nem aggódom. Még alig fél éve kötöttem egy 10 éveset, így van még időm várni.

Még egyszer köszönöm!

2009. márc. 5. 16:10
 7/8 anonim válasza:
40%

Nem akarok parasztnak tűnni, de azért olyan kevés a pénzed, mert nem kezelik normálisan.

A szüleim 500.000-t tettek bele ugyanebbe az opcióba majdnem 10 éve.

Most tart 344.000-nél.

Gratulálok, Aviva. Ez egy nagyobb hátterű biztosítónál egyszerűen ELFOGADHATATLAN lenne.

A tanácsadók véleményét persze várom, de tudom, mit fognak mondani.

Mondjuk a 10 éves mínuszra nincs sok mentség.

2011. jan. 25. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

jó régi kérdés, de válaszolok :) én most dolgozom a volt AVIVÁNÁL mostmár Metlife-nál, és a Tanácsadó kolléga nagyon jól elmagyarázta :) remélem azóta azért hívtad a tanácsadódat, mert sajnos sokszor találkoztam olyannal, hogy évek után jöttek rá, hogy miért ilyen kevés az érték, mert nem értették a szerződést, és azonnal felmondták, mert utána nem hallgatták meg a lényegét és féltek, amit persze megértek, de azért vannak a kollégák, hogy segítsenek :)

Az utolsónak meg üzenem, hogy a szerződési feltételt néha nem ártana átolvasni anyukáéknak, mert abban le vannak írva a költségek is, meghát azt is tudni kéne, hogy a szerződést nekik kell figyelni, mi csak végrehajtjuk az ő kérése alapján.

2013. okt. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!