Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megteheti-e a nejem bankja,...

Kamella kérdése:

Megteheti-e a nejem bankja, hogy hónapok óta (majd egy éve) a teljes átutalt bérét levonja a különböző tartozásokra?

Figyelt kérdés
Egy forintot sem tud kivenni a számlájáról, nekem semmiféle jövedelmem sincs - így (három gyermekkel) teljesen reménytelen a helyzetünk. :-(
2010. júl. 11. 00:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
63%

Nos akkor néhány dolog:

Az, hogy a teljes fizetését levonják egy esetben lehetséges, ha a bank felmondta a folyószámlahitelt, és így tényleg egy darabig nem juthatsz a pénzedhez.

Amúgy mind a végrehatásnak, azon belül a számlainkasszálásnak is megvannak a szabályai:

-jövedelem letiltás a fizid 33%-a, több hitel esetén, vagy egyéb levonáa(pl. gyermektartás esetén) max 50% a PLAFON!

-inkasszálás esetén a mindenkori nyugdíjminimum összegéig (28.000 Ft), nem inkasszálhat, és így tovább, az efölötti részből, a nym. kétszereséig 25%-ot, az efölötti részből a négyszeres nym.-ig max 50%-ot, és ezután a teljes összeget

pl. ha a nejed keres 100.000 Ft-ot, akkor 29.000 Ft-ot inkasszálhat havonta

-a másik bankszámlanyitás rövid távon megoldás, de mivel minden újabb bankszámlád adatai mennak az APEH-nak, így csak ideig-óráig

-Az hogy levonja a Gyest, vagy a családit, tök mindegy, ha inkasszál, akkor inkasszál, kérd postán, akkor is elvileg, csak gyakorlatilag nem találják meg a csekket...


röviden ennyi...

Az okoskodó előző, meg szakadjon meg, szakadjon rá egy mázsa sz@r, inkább áldja az Istent, hogy nem került ilyen csávába, minthogy okoskodjon itten!

2010. júl. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

18:37-esnek!

Köszönöm szépen! :-)

Ilyen segítséget, választ vártam, és nem kioktatást, gyanúsítgatást, mint azt az előtted szóló tette. Köszönöm azt is, hogy helyettem leteremtetted!

Fogalma sincs, hogy hogyan, milyen körülmények hatására jutottunk ide, de neki muszáj volt „kiakadnia”, rúgnia egyet rajtam(-unk). Úgy felháborodott, mintha csak én lennék ilyen csapdában.

Csak egy kérdést tettem föl - hátha segíthet valaki a tanácsával. Te ezt tetted. Még egyszer köszi! :-))

2010. júl. 12. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!