Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy 14 éves fiu imád főzni és...

Egy 14 éves fiu imád főzni és kitalál valami új receptet és van pénze arra hogy levédesse azt akkor megteheti annak ellenére hogy még kiskorú?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Mért ne tehetné? Legrosszabb esetben megkéri a szüleit rá.
2011. febr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem receptet nem lehet levédetni! Maximum az étel nevét lehetne, mint márkanév.


Meg amúgy többszázezer recept van a világon, nem hiszem hogy ezek közül akár egy is le lenne védetve.


Pl. a Coca Cola receptje sincs levédetve. Titkos, de nem védett. Ha le lenne védetve, akkor eleve nem is lehetne titkos, mert a szabadalmi leírásban ki kell fejteni, ezeket meg bárki olvashatja.

2011. febr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépe.De én ugy tudom h a recepteket le lehet védetni hogy például csak a te belegyezéseddel lehet elkésziteni.

Ha nem védeted le akkor olyan lessz mint az adidas marka,mindenki másolya és pont olyan mint az eredeti kinézetre.

De a ruhát meg az ilyan dolgokat már le lehte védetni nem_?Ruhákat is szoktam tervezni és ezek tényleg egyediek vagyis 90-100 ruha van összekombinálva és egyedi elemekkel diszitve.Azt lelehet védetni?

2011. febr. 2. 14:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Ruhákat tervezel és főzöl is? Te menthetetlenül b-zi vagy, beszélgess erről apukáddal.
2011. febr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 14 éves fiú szerintem tanuljon szakácsnak, és majd akkor gondolkozzon ezen. Vagy tervezőnek---de a kettő nagyon nem illik egymáshoz. Én is szeretek főzni, de ettől még az éttermeimet diplomás szakácsok irányítják. Nem igazán értem milyen gasztronómiai ötlettel tud elő állni egy 14 éves kis srác. Bár nem is vonom kétségbe a jelenlegi bőven fejleszteni való tudását:)
2011. febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A témához nem tudok hozzászólni .: $$ : )))

Aki b*zizik azzal nefoglalkozz (Y): DD

by:Á/14/

2011. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

És ne aggódj nem is foglalkozom vele :) De azért köszi

2011. febr. 7. 16:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!