Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Örökségről van-e értelme...

Örökségről van-e értelme lemondani?

Figyelt kérdés

Örökölnék Isten háta mögötti területeket, vadkárosak, kutyának sem kellenek.

Van egy lányom, ha ő is lemondana róla, akkor az unokámra szállna az örökség?

Gyakorlatilag így semmi értelme lemondani, hisz igyis-úgyis a családban marad, ha éppen a kiskorúra hagyjuk, akkor ugyanúgy az én családom fizeti a parlagfű bírságokat.

Hiteltartozás esetén ugyanaz lenne a helyzet.


2019. jún. 15. 10:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
27%

"Amit meg se találtál?


Hát segítek, ha senkid nem él, de amúgy bemész a földhivatalba és megnézed térképen."


Nem vagyok analfabéta.

Kikértem egy ingyenes -nem hiteles - másolatot és az alapján kimentünk "terepre". A térkép alapján csak valószínűsíteni lehet hogy melyik rész lehet az...


"Ilyet se hallottam még, hogy házat, na jó, földet venni pár tízezerért."


Nem vettem, örököltem!!

2019. jún. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
16%

"Nem vagyok analfabéta... csak valószínűsíteni lehet"


Nos, ne haragudj, igazán nem célom, hogy beléd kössek, de ez így butaság.


TÉRKÉP, ismétlem TÉRKÉP alapján nem csak valószínűsíteni lehet, hanem egyértelműen behatárolja.

Hrsz alapján nem találnád meg, ezért ajánlottam fel a segítségem, mert meg tudom nézni a földhivatali térképeket. Nem minden megyéét, de az ország dunántúli és tiszántúli részeit ige, munkámból kifolyólag.

Hrsz alapján senki nem találná meg, de térkép alapján igen. Ha valaki egy ilyet nem tud kzeleni, mármint földhivatali térképet, semmi baj, google maps-re átültetve megintcsak egyértelmű, hogy pl. a 3. dűlőútra befordulva, onnan a 2. nagy fa után kezdődik a telek, vagy ilyesmi.


Szóval most ez elég hülyén jött ki, hogy nem vagy analfabéta, értesz a dologhoz, de nekem mégis úgy tűnik, hogy nem megy.


Én értem, hogy örökölted, de akkor itt az értő olvasással is vannak problémák. Tudod, mikor már van több válasz a kérdés alatt, akkor ott már azokra is reagálunk, és szó esett a néhány tízezres adás-vételről, szerintem elég egyértelmű, hogy később erre érkezett egy reakció.

2019. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
54%
Hrsz alapján mentünk és a gps ahol írta, na ott nem volt föld. Ez volt 15 éve, azóta nem kerestem. Ennyit nem ér az egész!
2019. jún. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
34%

15 éve történt, és most írod ki a kérdést?


Szerintem ér, vagyis ha én örökölném, azt mondanám, ennyit megér, hogy tudjam, hol van.

Persze függ attól, hogy mennyire van távol tőlem, járok-e arra, de ha ott voltál GPS-sel, akkor jártál arra. :)


Még mindig tudok segíteni, hisz akkor mégsem láttad térképen, hogy melyik is az.

2019. jún. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

"15 éve történt, és most írod ki a kérdést?"


Írtad, értő olvasás... A kérdést nem én írtam ki, csak esetként leírtam a sajátom a kérdezőnek, hogy én is örököltem és csak a gond van vele.

2019. jún. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!