Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Örökségről van-e értelme...

Örökségről van-e értelme lemondani?

Figyelt kérdés

Örökölnék Isten háta mögötti területeket, vadkárosak, kutyának sem kellenek.

Van egy lányom, ha ő is lemondana róla, akkor az unokámra szállna az örökség?

Gyakorlatilag így semmi értelme lemondani, hisz igyis-úgyis a családban marad, ha éppen a kiskorúra hagyjuk, akkor ugyanúgy az én családom fizeti a parlagfű bírságokat.

Hiteltartozás esetén ugyanaz lenne a helyzet.


2019. jún. 15. 10:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Ha nincs nagy értéke és csak a macera van vele, akkor érdemes.
2019. jún. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Ha úgy látod persze mondj le.

Ha a lányod aki utánad van a sorban is ezen a véleményen van, ő us lemond.

Ebbe jogilag nem szólhatsz bele. Persze otthon megbeszélni az természetes.

2019. jún. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Igen érdemes.
2019. jún. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 xswerdy ***** válasza:
100%

de a kérdező azt írja, hogy a végén a kiskorú unokára szállna, aki nem tud lemondani róla. Az ő tulajdonát értékesíteni viszont macerás. Minden földre van vevő, kis munka van az eladással, de valami csak befolyna belőle.


Szerintem el kell fogadni az örökséget, majd értékesíteni. Ha egyszerűbb, ha ezt a lányod intézi (utazgatás, stb.), akkor érdemes neked lemondanod, és a lányodnak elfogadnia, és eladnia.

2019. jún. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Ha több az adósság megeri
2019. jún. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Akkor most csak a gondozásával van a baj, vagy hitel is van rajta?


Neked Isten háta mögötti, mert nem ott laksz, de képzeld, ott is élnek emebrek, akiknek az az állandó lakcímük, nekik meg te laksz az isten háta mögött!

És a tőled távol lévők is gazdálkodnak, meg építkeznek, és ők is akarnak jó áron telket venni, vagy mezőgazdasági területet...

Mezőgazdasággal épp ott tudnak foglalkozni, ahol nincs nagyon beépülve a környék, vannak nagy földek, viszont nincsenek jól fizető autógyárak meg egyéb nagy munkáltatók.

2019. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"minden földre van vevő" - Azért ezt vitatnám, mi is örököltünk, Szabolcsban házat, belterület, közmű, minden, értéke 600.000 Ft volt - Pest megyében 15-30 milliót megért volna...


A valóságban, mire kimentünk, nem volt rajta cserép, és a szomszéd telkén rakásban állt, árulta, persze biztos véletlen egybeesés... Majd télen lerángatták traktorral a gerendákat fűteni, majd tavasszal elkezdték behordani, bedobálni a szemetet (nejlon zacskótól a gumiabroncsig, hullámpaláig mindent...)

A falak még álltak, és méteres gaz volt, mire eladtuk 50.000 Ft-ért (ügyvédi átírási díj 70.000 Ft volt, amit a vevő állt).

Amúgy a településen nem volt munka, és az a környék, hogy is mondjam... volt ott egy szép, barna hajú, fehér bőrű lány, akit szerintem örökbe fogadtak, őszintén sajnáltam.

2019. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Bírom a sok lepontozós idiótát. Nem is értem, miért a többi válaszoló vagy bárki dönti el, hogy hasznos-e a válasz, miért nem a kérdező. Én is örököltem egy p.csányi telekrészt egy kis faluban amit meg sem találtam. Értéke pár tízezer forint, nem ér semmit max majd jön egy szép kis büntetés hogy méteres rajta a parlagfű. ki a tökömnek kell ez???
2019. jún. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%

Amit meg se találtál?

Hát segítek, ha senkid nem él, de amúgy bemész a földhivatalba és megnézed térképen.

Ilyet se hallottam még, hogy házat, na jó, földet venni pár tízezerért.

Egy - számotokra biztosan - isten háta mögötti faluban lakom. A település, amihez tartozik ez a kis zártkert, 5 km-re van, tehát semmire nem megyek vele. Tele van cgánnyal. Hajdú-Bihar, nem épp egy fejlődő és virágzó Győr-Moson-Sopron megye, ezt beláthatjuk.

De ebben a pici, rossz közlekedésű faluban is 4-6 millióért hirdetnek telkeket. Néha rákeresek Jófogáson, igaz hirdetik már egy ideje, láttam már 2 milláért is, azt már nem is hirdetik. Szóval a több milla mégis túlzás, mert tényleg nem veszik meg, de azért a néhány tízezer meg a lónak a másik oldala!

a "szomszédom" is egy üres telek, de azt se tudom, ki az, nem jár ki, nem ismerem, de ha ideállítana, hogy 50 ezerért megvehetem a 800 nm-t, én esküszöm azt mondanám, hogy megduplázom!

Pedig nem is gazdálkodok, de ennyiért még a kutyáknak is jó lenne szaladgálni!

Amúgy most lusta vagyok, bevallom, de aki szerint ez igaz, az linkeljen már nekem eladó telkeket 50 ezerért! :D

2019. jún. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Amúgy ez hülyeség, nem marad mindenképpen a családban. Kiskorú helyett a gyámja is visszautasíthatja az örökséget (gyámhivatallal egyeztetve) és akkor száll tovább. Ha nincs több rokon, akkor állambácsié. Nálunk ugyanez volt.
2019. jún. 16. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!