Flector23 kérdése:

Na ez meg miért van?

Figyelt kérdés

Az van, hogy felugrott egy hirdetés miszerint “nyerhetek ingyen egy Samsung Galaxy s10et” . Gondoltam kipróbálom... meg kellett adom e-mail címet , meg a bankszámla számot , gondoltam 350 ft-ot ha veszítek nem gáz. Aztán az e-mail címre jött egy levél , ahol meg kellett kapnom adatokat, de angolul volt, nem értettem semmit, ezért inkább hagytam.

Ma 20:00-kor jött egy üzenet, hogy ez az INTELLECTUALMINDSTORE levont 29 Eurot.... NA DE MIÉRT ???


2019. jún. 8. 23:01
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ha délután hívom őket az belefér ? És mennyi az esély arra, hogy a 29 eurot amit lehúztak azt visszakapom ? istenem... de egy ..... ... balfék voltam, hogy ennek bedőltem.... most a hülyeségem miatt csinálhatok egy új bankszámlaszámot...
2019. jún. 9. 01:05
 12/22 anonim ***** válasza:
37%

1: Vasárnap?

2: 10% körül. Most boldog vagy? Tanulópénz.

Csak ne vonjanak közben még többet. Tudod, néhány ember már megkapta a bankszámlaszámod. Jó néhány ember.

Meg az e-mail címed is, szóval mostantól pár éven keresztül számíthatsz trükkös levelekre.

Egyre jobban tudnak majd magyarul: nem lesz ilyen gond, hogy egyszer csak angolra vált. És mindig csak pár adatot kér tőled. Aztán még párat.

És lesz olyan is, amelyiket ha megnyitod, rá se kell kattintani, és már rágja is a géped.


Ugye van korszerű, naprakész vírusirtód?

2019. jún. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%
Ez a sztori sántít. Ha én bárhol megadom a bankszámla számom, akkor max utalni tudnak rá. Sőt, ha az FPAN-om megadom, azzal se, tudnak semmit kezdeni expire data és cvc nélkül.
2019. jún. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
36%

Ja, még egy:

mivel már megvan az e-mail címed, megpróbálnak majd belépni a levelesládádba is.

Ugye tök egyszerű, hamar kitalálható jelszavad van? Amiben ott van a neved meg a születési dátumod is?

Gondolom, ezeket is megadtad nekik.


Ha ide bejutnak, mehetnek tovább is: pl. rendelnek valamit a nevedben.


Aztán gondolom, ezzel a címmel mész be a Frászbúkra, Twitterre, pár másik helyre is. Igaz?

És ott is egyszerű a jelszód. Vagy akár ugyanaz.

Na, akkor benéznek oda is. Rendelnek ezt-azt a nevedben... vagy írnak néhány alternatív csoportba, mondjuk Hitler legújabb rajongóinak, vagy esetleg küldenek néhány friss hírt pár muszlimnak, aki éppen készül látogatóba Európába.


Nagyon kellemetlen ám arra ébredni hajnali 2-kor, hogy 3 teknős térdel a melleden. Aztán magyarázhatsz nekik, hogy nem te voltál az.

Biztos rögtön hinni fognak neked.


Én jelszót cserélnék ezeken a helyeken.

2019. jún. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
35%
...persze akkor, ha a géped már tiszta. Különben megy az új jelszó egyenesen nekik.
2019. jún. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Na ide figyelj kedves kommentelő. Én már leírtam , hogy balfék voltam , elcsesztem meg stb... de velem ne flegmázz. “Most boldog vagy” meg stb szövegek.... keménynek képzeled magad vagy mi van veled ? Feltettem egy normális kérdést.... vagy talán előben is ennyire menő lennél, aki nyomja nekem a dumákat ?

Felhívom a bankot, letiltom a bankszámlaszámot, csinálok újat azt ennyi...

2019. jún. 9. 02:17
 17/22 A kérdező kommentje:

Milyen sztori sántítana ? Biztos unalomból találtam ki.... teljesen igazad van... és akkor én vagyok a “h*lye ....” hogy bedőlök ilyeneknek, amikor ilyeneket feltételezel.... meg lett adva a CVC meg a tököm tudja mi, azt már az elején kérte a bankszámlaszámmal együtt.

DE! MIELŐTT! ENGEM! Szídtok ... azelőtt gondoljátok már végig a ti életetek... ti tutira 100% királyok vagytok, és ti mindig mindent jól csináltatok eddig...

2019. jún. 9. 02:26
 18/22 anonim ***** válasza:
31%

A boldogot a 10%-ra mondtam.

Boldog vagy vele, ha tudod?

Nem hiszem.

Ha visszakapod a pénzed, akkor lehetsz boldog, ha meg nem, akkor nem, hiába volt akármekkora a %


A többit meg azért írtam, hogy lásd, mi mindenre számíthatsz még.

Egyáltalán nem biztos, hogy mind bejön, csak ezek a lehetőségek vannak.

Ezért kell vigyázni, mert ha egyszer beindul valami, akkor előfordul, hogy rászállnak az emberre, és minden létező fórumon megnézik, hátha azt is fel lehet törni.

2019. jún. 9. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
50%
most komolyan ennyi eszed van? fogd fel tandíjnak
2019. jún. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Jaruss ***** válasza:
100%
Akkor pici figyelmet: mivel bankszámláról csak úgy levonni pénzt nemigen lehet (vannak erre is szituációk,de ez nem úgy hangzik), ezért ez kártyás műveletnek tűnik. A biztos az,ha bemész bankfiókba,megnézik milyen adattartalmak szerepelnek,ott látnj fogják milyen típusú tranzakció. Ha kártyás,csak tiltják a kártyát és rendelnek egy újat,amihez internetes biztonsági elemeket lehet hozzárendelni,de ha ilyen probléma felmerült,és esetleg érdekelnek a nehezebben leigazolható weboldalak,csináltass egy webszámlát (kb. havi 100 FT), és ahhoz lesz egy virtuális kártyád. A webszámlára 0-24-ben átutalható az elkölteni kívánt összeg,és utána csak a webkártya adatait kell megadni,így csak az előzetesen feltöltött egyenleghez férhetnek hozzá. Sok sikert!
2019. jún. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!