Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámlánkról levettek 1,5...

Bankszámlánkról levettek 1,5 milliót. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Egy családtagom 3-4 évvel ezelőtt a bankszámlájához hozzáférést adott valakinek, a banknál hivatalosan bejelentve (CIB) azt. Közben megromlott és megszűnt a kapcsolatuk, de elfelejtette a banknál stornózni a hozzáférés korábbi engedélyezését. Ennyi idő után a kedvezményezett 1,5 millió Ft-ot vett le a számláról, szólás, kérés, engedélykérés nélkül,s azt mondja hogy ez legális, törvényszerű. A bank is azt mondja. A pénzt nem lehet visszahívni. Az illető pedig dörzsöli a markát. Konkrétan meglopás történt. Tudomásunk szerint Ny-Európában létezik olyan, hogy ilyenkor a banknak értesíteni kell (tranzakció előtt) a szla tulajdonosát (telefonon, sms-ben) hogy engedélyezi-e? Ki tud valamit erről? Ki tud segíteni, tippet adni? Tud-e valaki olyan ügyvédet aki ilyet vállal? (Polgári per másfél év és nem esélyes. Ha pedig elvesztjük, fizethetjük a perköltséget meg az ügyvédet, ami kb. min. fél millió. SOS.....
2019. máj. 9. 12:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
58%

Az egy más kérdés, hogy ha a NAV rászáll az illetőre, akkor magyarázkodhat, de őtlegfeljebb megadóztatják és a mulasztásért kiszabnak rá egy mimnimális bírságot. (1,5 millió után 225e forint az adó - nem a világ pénze, ennek megfelelően a büntetés sem lesz túl sok.


Ez sajnos tipikusan az a helyzet, amikor valaki készfizető kezességet vállal és a drága rokon ezzel visszaél. Itt nem nagyon van mit tenni.

2019. máj. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

"Itt nem nagyon van mit tenni."


De miért? Még egyszer kérdezem: miért? Milyen álomvilágban éltek ti (úgy általában, akik szerint nincs mit tenni)? Szerintetek ha technikailag valaki képes felvenni egy összeget, akkor azt megtarthatja minden jogcím nélkül?

Ha a bank véletlenül, ügyintéző hibájából 1 milliárdot ír jóvá a számládon 100ezer helyett, akkor te azt megtarthatod?

Ha tévedésből utalsz valakinek egy összeget és az illető azzal nem tud elszámolni, azt megtarthatja...?

Pont ezekre szolgál a fizetési meghagyás, meg a polgári per.

2019. máj. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

#12


Gondolom te voltál a 8-as hozzászóló is, így egyben írom le a választ a kérdésedre.


Azért nincs mit tenni véleményem szerint, mert a bírósági per vagy feljelentés úgy indulna el, hogy a kérdező tenne feljelentést, vagyis elsősorban neki kellene bizonyítania, hogy a pénz nem a felvett személyé. Ami kb lehetetlen, ugyanis hiába van róla bizonyíték, hogy felvette az összeget a bankban az adott személy, volt hozzáférése a pénzhez ráadásul lepapírozva, jogosan. Ez a fő probléma itt.

2019. máj. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
29%
#13: attól még, hogy technikailag volt hozzáférése továbbra is jogcím nélküli.
2019. máj. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
akkor lett volna jogcim nelkuli, ha a bank adja ki.... a hozzaferese volt a jogcim (mivel rendelkezo volt a szamlahoz)
2019. máj. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"továbbra is jogcím nélküli"

Ez eleve, az idők kezdete óta az ő pénze. Ez magánlóvé. Már le volt adózva belőle tisztességesen. Most vette fel a bankszámlájáról. Ezért volt hozzáférése a számlához, hogy a saját lóvéját fel tudja venni. Ez mindig is az ő pénze volt! Milyen NAV? Milyen jogcím nélküli gazdagodás? Hát ez az ő számlája is, hát nem véletlenül van joga hozzáférni!

[Sajnos a kérdező családja egy kapitális baklövést elkövetett, és most ennek issza a levét. Örüljön, hogy nem a teljes számlát ürítette le a volt barát, csak másfél milliót vitt el. Ha per lesz, nyilván meghallgatják a tanúkat, de a bíróságon általában először azt kérdezik, hogy "hol van ez leírva???". Írásbeli dokumentum meg arról van, hogy két ember a közös lóvéval bement a bankba, és külön-külön rendelkezési joggal számlát nyitott. Vagy az egyik, a számlájához korlátlan rendelkezési jogot adott a másiknak, és közös számlává alakította. Ennyi. Ilyen esetben a baráti viszony megromlásának másnapján minden épeszű ember szalad a bankba, kiveszi az összes lóvét a közös számláról, és nyit egy számlát, ami felett csak ő rendelkezik. Minden épeszű ember ezt teszi... Na most ez itt elmaradt. Amúgy kíváncsi lennék a másik fél hogyan adná elő a történetet. Vagy mit mondana a bíróságon...]

2019. máj. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Ott tévedsz, hogy nincs közös számla. Tehát a pénz sem közös.
2019. máj. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
de onnentol h rendelkezo a szamlahoz, kb mindent meg tud tenni - pont az elozo FELHATALMAZAS alapjan.....
2019. máj. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
20%
Igen, technikailag meg tud tenni de mégse az övé. Egy számlának mindig egyetlen tulajdonosa van.
2019. máj. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
aki meghatalmazta a bank fele, hogy eljarjon a szamlaval kapcsolatban...... innentol ez max polgari peres igeny
2019. máj. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!