Melyik éri meg jobban a lakáshitel vagy a lakáslízing?

Figyelt kérdés
Tudom mi a kettő,de akockázatokat nem igazán tudom.Hisz elvileg ha nem fizetem akkor mindkettőnél elveszik a ház.Szóval melyik éri meg jobban, ha gyűjtök 4 évig(lakástakarék) és lesz önerőm és felveszek lakáshitelt(de itt ugyebár a lakástakarékosságot is kellene fizetni+lakáshitel), vagy önerő nélkül lakáslízingre veszek házat(ott nem tudom mennyi lehet a havi díj).Persze úgy reklámozzák h. albérleti áron ,de kizárt h. havi 40-50 lenne csak a havi díj.hisz hitelnél is 20 évre van min.60(pedig ott önerő is volt).Szóval olyan akinek van tapasztalata ebben, kérem segítsen!(egyáltalán megéri saját házat/lakást venni?)
2010. júl. 5. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Ha a lakáshitel 60ezer, akkor a lízing ugyanarra a lakásra önerő nélkül minimum 120ezer havonta. Eleve az összeg is nagyobb, mivel ugye nem forgatsz bele önerőt, nagyobb a pénzintézet kockázata is. Azért reklámozzák úgy, hogy albérleti áron, mivel a legtöbb helyen az albérleti díj+ a rezsi együtt kiteszi a lízingdíjat. Persze aztán ugye rezsit a lízingdíj mellett is kell fizetni, szóval összességében drágább lesz lényegesen.
2010. júl. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi
2010. júl. 5. 10:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez azért enyhén szólva túlzás. A lakás lízing lényege, hogy a lakás csak a futamidő végén lesz a te tulajdonod, addig a lízingcégé, így ha nem fizetsz gyorsan a pénzéhez tud jutni. Ezért valamennyivel olcsóbbak a részletek, hiszen kisebb a kockázat. A másik, hogy új lakás esetén a lízingcég vissza tudja igényelni az Áfát, míg a magánszemély nem, ezzel olcsóbbá válik a lakás, kevesebb a kölcsön. Tehát ezért is olcsóbb a havidíj. Lehet, hogy kevesebb önerővel is odaadják, de önerő nélkül nem, ez egészen biztos. Viszont a lízingnél a futamidő végén vab még egy maradványérték, amit ki kell fizetni, ha azt akarod, hogy a tiéd legyen a lakás. Szerintem nem lehet kijelenteni, melyik a jobb, mások a feltételek, a kockázatok és a díjak.
2010. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én 3 éve 10% önerővel vettem lakást. Lakáshitelt vettünk fel. Ha valaki nekem azt mondja hogy 3 év múlva annyi lesz a törlesztő részlet hogy két lakást is bérelhetnék vagy egy villát ebből a pénzből, sosem vágok bele. Most a kiutat keresem.
2010. júl. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2010. júl. 6. 07:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!