Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Manapság van különbség a nem...

Manapság van különbség a nem és a dombornyomott kártyák között?

Figyelt kérdés

Nem Magyarországon lakom, illetve van Visa Debit dombornyomott kártyám, az a fő.


Viszont elég sokat utazom Európában, ezért gondoltam igénylek egy másik kártyát, amin nincs semmilyen kezelési és átváltási költség. Vagyis az lesz az utazósom.


Találtam is egy mastercard-os dombornyomott kártyát, ami nem számol fel díjat havi 200 euróig.

Már megigényeltem, meg is kaptam viszont találtam egy mégjobbat.

Korlátlanul vehetek le pénzt más valutában bankról illetve vásárolhatok is vele.


Viszont az nem dombornyomott, de szintén mastercard. Lehet gond külföldi fizetéseknél ha nem az?

Mert akkor inkább arra váltok, a mostani korlátoltat pedig szépen elteszem a fiókba és had porosodjon. Szerintetek?


(Egyébként Monzo és Starling Bank-ról van szó.) Monzo-ot most intéztem, de váltanék a másikra mert az nincs korlátozva.

(De nem mondanám le egyiket sem, mert elvileg maradhat aktív akkor is ha nem használom..)



2019. ápr. 5. 20:28
 1/3 Szecessziós Vájling ***** válasza:
Elvileg van. Gyakorlatilag már 10 éve is nagyítóval kellett keresni azokat a helyeket, ahol csak dombornyomottat fogadnak el. Lassan már a Maestrot is mindenhol tudod használni, ha nem szoktál a nyugati világon kívülre utazgatni, akkor teljesen felesleges a dombornyomott.
2019. ápr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem.

Akkor azt hiszem átállok Starlingra, mert kedvezőbb.

A Monzo fiókomat amit 2 napja nyitottam töröltessem, vagy tartsam meg? Érdemes? Valami Credit Check-be beleszól, ha nekem van egy nem használt kártyám? (A banknak nem esik ellenére, teljesen ingyenes az egész.)

Bár feleslegesnek találom a 3 bankkártyát. De ha van, az sem épp negatívum.

2019. ápr. 5. 22:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Elektronikus elfogadás esetén (POS terminál, ATM, internetes fizetés) semmi különbség nincs. Ugyanazt a csatornát használják. Nem elektronikus elfogadás esetén lehet különbség, de ilyen már nem létezik kb sehol.
2019. ápr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!