Elég idegesítő, hogy a bankba a bakkártyás fizetések más nappal kerülnek fel, mint maikor történt a vásárlás. Miért van ez?
Ha bemegyek a bankomba és az adott tranzakcióhoz megnézem a részletes adatokat, akkor két dátum van: az értéknap, és a visszaigazolás dátuma, mindekettő ugynaz nálam, és egyik sem a vásárlás napja!
2019-ben ezt miért nem tudják számítástechnikailag megoldani?
Mivel az üzletek egy része nem aznap vonja le az összeget, ezért szerepel más dátum.
nnek semmi köze a technikához, egyszerüen csak a tényleges fizetés dátuma lesz feltüntetve és nem a vásárlásé!
A legtöbb elfogadó helyen naponta egyszer hívják le a vásárolt termékek árát, ezért ez nem egyezik a vásárlás dátumával.
Ennek semmi köze ahhoz, hogy modern vagy sem a számítástechnika, síma könyvelési oka van.
De azt végképp nem értem, ez neked miért probléma, ha veszek 5 kg krumplit vagy bármi mást, nekem teljesn mindegy, hogy febr 7-én vagy 8-án könyvelték.
Mert a tételek tényleges elszámolása nem történik meg azonnal, hanem nagy tételben kerülnek összegezve elszámolásra.
Egyébként Erste-nél látod a kártyahasználat dátumát:
2019.02.07
VÁSÁRLÁS
...
VÁSÁRLÁS
-1 064 HUF
Számla neve:
Hitelkártya elszámolási bankszámla
...
Tranzakció azonosító:
...
Tranzakció időpontja:
2019.02.07
Könyvelés időpontja:
2019.02.07
Kártya használat időpontja:
2019.02.04
Kártyaszám:
...
Összeg:
-1 064 HUF
Részletek:
...
Vannak am csalo bankok is... Tudnek tippelni,melyik a kerdezo bankja...
Meg egy szamlakivonatot se adnak: nincs rajta az osszeg,hany forintod van. Ha lekotsz,nem irjak ra a kamatot. Keresre kezzel ZSELÉS tollal irta ra. Hiaba mondtam,h az nem hivatalos dokumentum toll. Legtobbszor csalnak a kamatjovairassal is. Meg is szabadulok toluk ezen a heten.
Nem értem ezt a később fizetést? számlázást? könyvelést?
Egyrészt, ha én fizetek, akkor a bankon keresztül fizetek a boltnak, és kapok is róla egy kis cetlit ott helyben, amin jó dátum szerepel. Hogy a háttérben ezt hogyan boltolják le és mikor, az engem nem érdekel. Mindenesetre a dátumot rögzítik és nem értem, hogy a rendszerben későb bmiért nem lehet ezt a dátumot, ami engem, mint felhasználót, fizetőt, vásárlót érdekel és ami rám vonatkozik, azt feltüntetni, adott esetben sok más dátum mellett? Elvégre én fizettem.
"De azt végképp nem értem, ez neked miért probléma, ha veszek 5 kg krumplit vagy bármi mást, nekem teljesn mindegy, hogy febr 7-én vagy 8-án könyvelték."
Azért mert ha veszek egyik nap 3 krumplit, másnak 5-öt, harmadik nagy 4-et, és ellenőrizni akarom, hogy tényleg kifizetésre került-e, jól vonták-e le, valóban minden rendben, akkor én azt tudom, hogy melyik nap hány krumplit vettem, és arról nem lehet tudpomásom, hogy a háttérbe ők milyen dátumokkal könyvelték a tudtomon kívül. Ha őgy tetszik az ellenőrzés jogilak is törvényi kötelezettség és ezt igen megnehezítik, ha a helyes dátum nem szerepel sehol, amivel beazonosítható lenne. Persze ha elrakom a cetliket és a 15 jegyű tranzakció azonosító számokkat visszakeresem, akkor esetleg, de ott meg az nem fog szerepelni, hogy mit vettem, tehát mindenképpen problémás. De 2019-ben az informatikai világban elég egyszerű lenne, és ez lenne az informatika lényege, hogy megkönnyítse az embeek dolgát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!