Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti mit tennétek a helyemben,...

Ti mit tennétek a helyemben, ha a bank nem ad hitelt? (felújítás)

Figyelt kérdés

18 évesen megvettem életem első lakását. A lakást ki tudtam fizetni, viszont a felújítás kb. 1 500 000 Ft lenne, amit nem tudok már finanszírozni. Végigjártam a bankokat. Tanulok, mellette teljes munkaidőben dolgozom, február óta van munkaviszonyom. Az összes bank beletudott kötni valamibe. Nehéz helyzetben vagyok, mert a családomból szinte senkit nem kérhetek meg, hogy jöjjön el kezesnek nekem. Ezek magánjellegű dolgok, sajnos ez van. A fizetésem sajnos papíron kevés, nettó 95 000 Ft (vendéglátó) és bár nyilván a másfélszeresét is megkeresem, de ez nem szerepel a bérpapíromon. Abba is belekötött egyik másik bank, hogy a fizetésemet kézhez kapom, nem utalással. Jelzáloghitelnél nem biztos, hogy be tudom adni fedezetként a lakásomat, ugyanis egy közösudvaros lakásról van szó, az udvarban 7 lakás van és u.a. a helyrajzi szám. Sajnos nagyon nehéz a helyzet. Mindnesetre már az öröm, hogy 18 évesen saját lakásom van, ez nem sokaknak adatik meg ennyi idősen, viszont nem tudok vele mit kezdeni, ha nem tudom rendbetenni.


Arra vagyok kíváncsi, hogy aki megjárta ezt a kálváriát, hogyan oldotta meg a helyzetet? Mit tudtok nekem tanácsolni?


Most kérlek ne a bankokat fikázzátok, egyik kutya, másik eb, de most nem ez a része érdekel. Nem teljesen halott az ügy még, mert a takarékbankkal és az Otp-vel még egyeztetek.


A normális válaszokat előre is köszönöm.


18/fiú



2018. nov. 6. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Jelentsen be a munkaadod es fizesse utanad a jarulekokat. Netto 95 de meg netto 150 el sem fogsz hitelt kapni.
2018. nov. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Gondolom nem lakhatatlan, ne akarj mindent egyszerre. Dolgozz, spórolj. Azt meg tudod csinálni, hogy több banknál nyitsz folyószámlát, beállítasz 200.000 hitelkeretet és abból elkezded csinálni. Fiatal vagy, van időd.
2018. nov. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Gyűjtögess és ne legyél annyira mohó. Szépen lassan csinálgassad amit tudsz. Amit lehet, azt saját kezeddel oldd meg.

Alkalmazz olcsó, gyors, ideiglenes megoldásokat, hogy lakható legyen az ingatlan, aztán majd szép lassan felújítgatod, esetleg majd veszel fel hitelt ha hitelképes leszel.

2018. nov. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! Első! Be vagyok jelentve, és minden adóügyem, tb-m rendben van. Csak sajnos a magyar jog nagyon szigorú. Esetleg jövő nyáron lemegyek Balcsira dolgozni és keresek többet. Emlékszem mi volt az idei szezonban ott. Nem volt ember, aki kiszolgáljon. Nekem meg a vendéglátó a véremben van. Szerencsére, családi vonás. Tényleg köszi a bíztató szavakat. :)
2018. nov. 6. 21:48
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha jól értem osztatlan közös tulajdonú lakásról van szó? Ha van megosztási szerődés is, az ilyen ingatlanok bevonhatóak jelzáloghitel fedezetként. Menj egy egy bankfiókba, rögtön megtudod mik az esélyeid.
2018. nov. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Napok óta a bankokat járom de nem adom fel. Addig járok a nyakukra amíg kell.

Hát maga a 40m2-es lakás a sajátom nemközös tulajdon.

2018. nov. 7. 00:38
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
A legtöbb bank alapból nem ad hitelt 20-23 év alatt bármekkora is a fizud... Én is azt javaslom, hogy apránként csináld meg a lakást. Az osztatlan közös tulajdon egy jogi fogalom, persze hogy a te 40nm-es lakásod a tiéd.
2018. nov. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Így van, az a bankok problémája, hogy túl fiatal vagy és nincs megfelelően hosszú munka háttered - ezen kívül nem a számlára érkezik a pénzed.


A bankok akkor érzik "biztonságban" magukat, ha határozatlan időre szóló munkaviszonyod van legalább 1 éve (de ilyen fiatalon lehet, hogy több), elmúltál 23 éves, náluk vezeted a számlát és jó sok pénz érkezik rá :-)


Az osztatlan közös tulajdon az a telek területére vonatkozik, nem a lakásodra.


Én is azt javaslom, apránként javítgasd, amíg beköltözhető lesz. nyilván most még a szüleidnél élsz - pár hónapig még csak kibírod :-)

2018. nov. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

"Azt meg tudod csinálni, hogy több banknál nyitsz folyószámlát, beállítasz 200.000 hitelkeretet és abból elkezded csinálni."


Ez nem igazán járható út, hiszen:

1.- csak akkor kap folyószámla hitelkeretet, ha bankszámlára érkezik a fizetés - márpedig a kérdező készpénzben kapja.

2.- egy fizetést csak egy bankszámlára lehet utaltatni - hiába nyit másik számlát, ha nem érkezik oda MUNKABÉR, akkor nem kap hitelkeretet.

3.- a hitelkeretet nem "beállítja" magának, hanem a bank állapítja meg a nagyságát a számlára érkező munkabér függvényében.

2018. nov. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Mentek a zöld kezek.
2018. nov. 7. 11:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!