Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek miért nincsen...

Szerintetek miért nincsen ilyen bank?

Figyelt kérdés

Miért nincs olyan bank, amely sokkal emberségesebb, szolidárisabb, mint a többi?

pl. ha valaki elveszti a munkáját, és az aktuális törlesztőrészlet elmarad, akkor nem rögtön küldi rá a végrehajtót, behajtót. Hanem mondjuk megengedi, hogy majd a következő hónapban befizeti, vagy amikor lesz munkája, akkor egy kedvevező kamattal, stb. Ezer féle lehetőség lenne.

De általában ez itthon nem nagyon szokott működni. Hozzátenném, hogy a többi szolgáltató is hasonló. Ha elmaradsz az áram fizetéssel 2-3 napot. Már kapcsolják is ki.


Miért nem emberségesebbek? Mert akkor nem félnénk annyira tőlük?



2018. nov. 6. 19:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Ha elmaradsz egy hónappal, semmi gond nem lesz belőle. Az áramot sem kapcsolják ki 2-3 nap után. Honnan veszed ezeket a hülyeségeket? És lehet biztosítást is kötni a hitelhez munkanélküliség esetén.
2018. nov. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
S
2018. nov. 6. 19:37
 3/30 anonim ***** válasza:
94%

1. A bank nem az óvoda, hanem egy üzleti vállalkozás

2. Ha elmarad egy törlesztőd, abból általában még nincs gond, a gond akkor van, ha már egyáltalán nem fizet az ügyfél.


A banknak NEM az az érdeke, hogy bedőljön a hitel!


Nem tudom honnan veszed, hogy 2-3 napos elmaradásnál már kikapcsolják az áramot, de teljesen el vagy tévedve.

2018. nov. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Szia!

Te melyik országban élsz? :D


Nem lesz gond belőle, ha elmaradsz a törlesztőrészlettel?

Szép is lenne. Néhány nap után már csönget a végrehajtó, és ha nem nyitsz ajtót feltöri a zárat és visz amit talál, ha a tiéd a cucc, ha nem.

2018. nov. 6. 19:39
 5/30 anonim ***** válasza:
85%

Magyarországon élek, és úgy tűnik kicsivel jobban tisztában vagyok a dolgokkal mint te.


Egyébként hagy tegyek fel én is egy kérdést: ha te kölcsön adsz valakinek - aki nem a rokonod és nem is a barátod - és az illető nem fizet, akkor mit csinálsz?


Emberségesen simogatod a kis buksiját vagy elkezded verni az asztalt, hogy azonnal perkáljon?

2018. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy üzleti vállalkozás, de pont ez a lényeg.

Az hogy létrejön egy bank, ami sokkal emberségesebb. Ez lenne az ő nagy előnye. Szerintem sokan átmennének egy ilyen bankba. Legalább is én biztosan.


És egyébként jobban jár azzal, ha bedől a hitel, mintha csak törlesztgeti. Számolj csak utána. Az ingatlan piaci értékének 20-30% -áért veszi meg az ingatlant a bank.

Ott van pl. az OTP INGATLANKEZELŐ RT. azok nagy része, mint bedőlt hitel. És nagyon nagyokat kaszálnak.

2018. nov. 6. 19:44
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

"Szép is lenne. Néhány nap után már csönget a végrehajtó, és ha nem nyitsz ajtót feltöri a zárat és visz amit talál, ha a tiéd a cucc, ha nem."


Akár hiszed akár nem, ez még Magyarországon sem így működik. DE erős a gyanúm hogy csak trollkodsz...

2018. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%

Megnézem azt a végrehajtást ami 6 hónapnál gyorsabban elundul...


Amúgy miért lenne jó egy banknak, hogy bevonzza a nem fizető trogereket?

2018. nov. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

6#


Hát biztos nem azt csinálnám, mint a bank.

Ha kilakoltatom, félholtra verem, és a gyerekeit bevágom egy ócska intézetbe, attól még nem fog fizetni.

2018. nov. 6. 19:48
 10/30 A kérdező kommentje:

Most sokat kell várni a végrehajtásra, mármint attól függ, hogy mennyire értékes a fedezet.

De csak azért kell sokat várni, mert jelenleg százezrek vannak kilakoltatás alatt. Egyébként baromi gyors a közjegyzők miatt.

2018. nov. 6. 19:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!