Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek miért nincsen...

Szerintetek miért nincsen ilyen bank?

Figyelt kérdés

Miért nincs olyan bank, amely sokkal emberségesebb, szolidárisabb, mint a többi?

pl. ha valaki elveszti a munkáját, és az aktuális törlesztőrészlet elmarad, akkor nem rögtön küldi rá a végrehajtót, behajtót. Hanem mondjuk megengedi, hogy majd a következő hónapban befizeti, vagy amikor lesz munkája, akkor egy kedvevező kamattal, stb. Ezer féle lehetőség lenne.

De általában ez itthon nem nagyon szokott működni. Hozzátenném, hogy a többi szolgáltató is hasonló. Ha elmaradsz az áram fizetéssel 2-3 napot. Már kapcsolják is ki.


Miért nem emberségesebbek? Mert akkor nem félnénk annyira tőlük?



2018. nov. 6. 19:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
76%

Az hogy létrejön egy bank, ami sokkal emberségesebb.

- Amúgy normális vagy? A bank nem szeretet otthon hanem üzleti vállalkozás.


És egyébként jobban jár azzal, ha bedől a hitel, mintha csak törlesztgeti. Számolj csak utána. Az ingatlan piaci értékének 20-30% -áért veszi meg az ingatlant a bank.

- kvra nem, ugyanis a bank nem veszi meg a lakást hanem elárverezteti. Ha tudsz olyan árverést ahol 20-30%-on mennek a lakások / házak akkor szólj, már megyek is.


Persze a bank megpróbálja behajtani az az ügyfél által felhalmozott tartozást. Egyébként mindenki más ezt tenné, hiszen a hitelező kötelezettségeket is vállalt, nem csak azt, hogy akkor beköltözik egy lakásba. Ettől függetlenül minden bonyodalom csak nyűg a banknak, ami ráadásul csökkenti annak az esélyét, hogy az ügyfél pontosan törleszt... TEHÁT... a banknak nem érdeke az árverezés. Ezért is van, hogy egy jó adós meg tud állapodni a bankkal akkor is amikor csúszásban van.

2018. nov. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
90%

Hagyjátok rá, ez csak valamelyik ügyeletes troll.

Direkt nyomja a bullshitet hogy ezzel provokáljon vitát.

Erre élvezkedik,

2018. nov. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező,

érdeklődj utána, hogyan lehet bankot alapítani, aztán láss hozzá ilyen bank alapításához!

2018. nov. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Igatok van! Azt hiszem rossz helyen tettem fel a kérdést.

Kár hogy ez a viszonylag komoly oldal viccoldallá vált.

2018. nov. 6. 19:59
 15/30 A kérdező kommentje:

Ezennel ezt a kérdést le is zárnám!

Inkább felteszem máshol.

2018. nov. 6. 20:00
 16/30 anonim ***** válasza:
59%

Nekem 9 nappal később jött meg a számlám, mint a befizetési határideje jeleztem nekik telefonban, hogy nem jött meg. Annak ellenére, hogy 8700Ft túlfizetésben voltam nálam lazán kikötötték, a számlám kevesebb volt ennél!


Mint kiderült, a környékben 11 helyen volt kikapcsolás, így az enyém miatt nem kellett nekik külön kiszállást beiktatniuk, hanem zsinórban kikötötték 1 napos elmaradás esetén is.


Ha levonták volna a túlfizetésemből, még akkor is pluszban maradtam volna, ráadásul elöbb jeleztem nekik, hogy nem küldtek számlát, minthogy jöttek volna kikötni, de nem hatotta meg az ügyfélszolgálatukat!

2018. nov. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
86%
mindenki visszaélne a bank jóindulatával és pillanatok alatt csődbemenne
2018. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
93%

Emberséges bank lol. Ha én bankot nyitnék, pont nem az érné meg a bankomnak, hogy az emberség miatt jöjjenek oda :D


Üzletben nincs barátság, még nem hallottad?


Nekem, mint banknak nem kellene olyan ügyfél, aki nem vesz komolyan egy szerződést. Hidd el, jól megvannak azok a bankok a te emberséged nélkül is :D

2018. nov. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
11%
12-es! Akkor én most szólok, mert nálunk például 10m Ft értékű házat 2 800 000 Ft-ért árverez az OTP. Eddig emberségből nem vették meg, mert messzebb lévő emberek nem nagyon jönnek ide, a helyiek meg szinte mind tudják, hogy ha azt a házat megveszik, akkor a bent élőknek mennie kell és annyi összetartás van a helyiekben, hogy nem akarnak velük kib@$zni
2018. nov. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Kis kamugépek. Pillanatig ne zavarjon senkit, hogy már több, mint egy éve csak a becsérték 1005-án lehet licitet tartani és sokszori árverezési próbálkozás után is csak 90%-ig lehet lemenni...


Vagy csak te hiszed, hogy 10M-t ér a putrid, az értékbecslő másképp látja...

2018. nov. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!