Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek miért nincsen...

Szerintetek miért nincsen ilyen bank?

Figyelt kérdés

Miért nincs olyan bank, amely sokkal emberségesebb, szolidárisabb, mint a többi?

pl. ha valaki elveszti a munkáját, és az aktuális törlesztőrészlet elmarad, akkor nem rögtön küldi rá a végrehajtót, behajtót. Hanem mondjuk megengedi, hogy majd a következő hónapban befizeti, vagy amikor lesz munkája, akkor egy kedvevező kamattal, stb. Ezer féle lehetőség lenne.

De általában ez itthon nem nagyon szokott működni. Hozzátenném, hogy a többi szolgáltató is hasonló. Ha elmaradsz az áram fizetéssel 2-3 napot. Már kapcsolják is ki.


Miért nem emberségesebbek? Mert akkor nem félnénk annyira tőlük?



2018. nov. 6. 19:31
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
93%

"mert messzebb lévő emberek nem nagyon jönnek ide"


Akkor az a ház nem ér 10 milliót. Lehet, hogy annyiba került a felépítése, de egy ház annyit ér, amennyiért el lehet adni. Ha egy zsákfaluban felépítesz egy házat 40 millióért, az nem azt jelenti, hogy annyiért el is tudod adni.

2018. nov. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
83%

Minden banknál van vmilyen átmeneti áthidaló megoldás (felfüggesztés, csökkentett törlesztés, átütemezés, törlesztési biztositás) csak az emberek nem mennek el érdeklődni, kérelmezni, hanem homokba dugják a fejüket, siránkoznak és nem fizetnek semmit, közben persze elvárják hogy a bankok legyenek méltányosak helyzetükre tekintettel.

A hitelfelvétel az egy felelősségvállalás, nem adomány.

Mellesleg a bankok legalább 180 napos késedelem esetén kezdik el felmondani a szerződést, vagy még tovább is várnak mert nem ez az érdekük. Ha valaki fél év alatt nem tud megoldást találni a hitele továbbfizetésére, a bankkal együttműködve, az nem is akar.

2018. nov. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
87%

A végrehajtás nem 2-3 nap, sokkal inkább több hónap. Először felszólítanak, többször, majd eladják egy követeléskezelőnek, aki szintén telefonon hív, leveleket küld stb.

Az ajtó rádtörése már tényleg a legvégső lépés egy több hónapos eredménytelen procedura végén.

Ugyaniez igaz az áramra és bármelyik közüzemi szolgáltatóra. Nem tudom, te melyik országban élsz, de hogy Magyarországon semmit nem kapcsolnak ki 2-3 nap után, az biztos.


A bannk nem jótékonysági intézmény. Lehet vele egyezkedni, de ha hülyének akarod nézni, akkor nagyot koppanhatstsz a végén. A baj ott kezdődik, hogy sokan nem kérnek segítséget, kamuznak, "jaj elfelejtettem, pont ma akartam befizetni" stb.

2018. nov. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%

"annyit ér, amennyiért el lehet adni"


Pont hogy nem. Egy ház ér egy összeget aztán kérdés, hogy azt elviszik-e annyiért amennyit ér vagy sem. Én rásaccoltam hogy az a ház ér 10 millát, de volt kint szakember aki 9 milliót állapított meg és fel volt háborodva hogy az összeg, amiért árverezik alulról súrolja a 3 milliót.

2018. nov. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
29%

24

A tartozás összegében árverezik. A bank miért keresne annak pénzt, aki nem fizet neki?


Ha 9 millát ér, akkor a tulaj miért nem adta el annyiért, kifizeti a bankot és kész? Ja, mert inkább lapított? Ő baja.

2018. nov. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
25%
Én azt nem értem hogy miért nincsenek emberségesebb munkavállalók akik ugyanúgy dolgoznaka cégemnél amikor csökkentem a fizetést 10-20% al amikor nem fiezetem ki őket hónapokig, amikor túldolgoztatom őket... nem értem:S
2018. nov. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
A témát lezártam!
2018. nov. 8. 17:02
 28/30 anonim ***** válasza:
Mi meg bem:p
2018. nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
26: ez most hogy jön ide?
2018. nov. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Hogyha a banktol elvart hogy akkor se legyenek szanciok ha a szwrzodes nincs teljesitve akkor ti miert nem dolgzotok ingyen hónapokig?
2018. nov. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!