Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez miért jelent meg? Kezdenem...

Ez miért jelent meg? Kezdenem kéne vele valamit?

Figyelt kérdés
eddig belépve a netbankomba egy számla tartozott a nevemhez, most viszont van alatta egy másik kiválasztható "Net WebKÁRTYA számla" ami eddig nem volt, 0 ft-os valami, ez miért jelent meg? nem kérvényeztem meg semmi
2018. okt. 30. 06:16
 1/6 A kérdező kommentje:
arról olvasok hogy mire jó ez, de miért jelent meg ha eddig nem volt? nem is fogom használni soha, el kéne valahogy tüntetnem? nem akarom hogy ez után is legyenek havi levonások vagy hasonló
2018. okt. 30. 06:19
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Persze, véletlenül se hívd fel a bankot, kérdezz idegeneket a saját számládról. Okoska.
2018. okt. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

a webkártya egy nagyon okos dolog és ingyenes - nem lesz semmilyen levonás emiatt.

Arra jó, hogy ha a neten akkarsz vásárolni, akkor nem kell az eredeti kártyád adatait megadni, hanem ennek az adatait. Erre viszont csak annyi pénzt utalsz/vezetsz át a saját számládről, amennyiért akarsz váésárolni.

Nagyon okos találmány, mert így az eredeti kártyád védve van, nem nyúlják le az adatait és a pénzed a számlán így nagyobb biztonságban van.

Én a helyedben nem szüntetném meg, hanem örülnék neki, hogy van.

2018. okt. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:

Teljesen jól mondja a 3-as. Ez ingyenes bár én kértem, te meg csak úgy megkaptad. Mindegy mert semmibe sem kerül.j


Úgy működik, hogy ha neten vásárolnál akkor előtte a kellő összeget átvezeted (ingyenesen természetesen) a normál számládról a Webkártyára.


A webshop csak a Webkártyáddal kapcsolódik így a rátett összeg a max amit leemelhet. Nem lát más számlát, a főszámládat nem látja. Bár normális helyekkel amúgy sem szokott gond lenni.


Amúgy szerintem se szüntesd meg, mert nagyon hasznos manapság. Sokszor ingyenes szállítások vannak.


Ha gondolod menj be a bankhoz és érdeklődj.

2018. okt. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:

Még az is hozzátehető, hogy szó szerint a bankszámládat se látja egy webshop, mert ezek külön ellenőrzött és szerződött rendszereken keresztül mennek, online fizetési szolgáltatókkal közreműködve. Legalább is ma már ez szokott lenni.


Ilyen online tranzakciós szolgáltató a PayU például ami saját biztonságos rendszerrel rendelkezik. Vagyis a bankon kívül harmadik fél is hivatalosan részt vesz a tranzakcióban. Olyan ez mint a kártyaszolgáltatók is harmadik félként vannak jelen az utalásnál, mint a MasterCard. A MasterCard se a bank, hanem egy pénzügyi-, kártya szolgáltató, de ettől megbízható a kártyájuk és rendszerük és nagyon komoly biztonsági technológia van mögötte.


Vitás esetekben a harmadik fél is részt vesz/vehet a rendezésben, mint a MasterCard vagy PayU, mivel ők is rögzítenek mindent, kitől kinek mikor stb.


Na jó, a lényeg, hogy az online PayU kapcsolódik szerződéses alapon a bankokhoz és a vállalkozásokhoz. Ha te rendelsz megjelenik a PayU felülete rendelés közben, de az a PayU része és olyankor a weboldal kapcsolódott a PayU-hoz. Intézi az utalást a két fél között, a bankszámla és a vállalkozás között. Abba nem tud belenyúlni a webshop.


A Webkártya olyan mint egy másik "pénztárca" amibe mindig csak a szükséges összeget teszed át.

2018. okt. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat csak nagyjából néztem rá előtte és látom hogy ez nem valami újkeletű dolog, elég régóta van ilyen rendszer, kérdés hogy nálam miért pont most jelenhetett meg (ráadásul ugye hogy kérés nélkül) mikor évek óta van számlám és járok fel rendszeresen a webes felületre intézni vásárlásokat utalással pl.
2018. okt. 31. 10:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!