Ha a saját számlámat szeretném át íratni a párom nevére, megoldható úgy h neki ne kelljen ott lenni? Mármint nyitok magamnak egy újat ezt pedig a nevére iratom? Megoldható másként ez a probléma?
Nyisson magának külön egy újat.
Az ami régi és a te neveden van, kezdd el használni csak te. Ha van hozzáférése, azt szüntesd meg:
- ha meghatalmazott a számlán, töröltesd a meghatalmazotti státuszát.
- ha máshogy fér hozzá (internetbank, mobilbank, telebank, jelszó, stb., azokat a jelszavakat hozzáféréseket változtasd meg, ha van hozzá bankkártyája, azt szüntesd meg. Kártyánál nem elég ha elveszed mert a kártya adataival még interneten tud vásárolni.)
Kevés olyan bank van, ahol személyes megjelenés nélkül el lehet intézni (videotelefonon), de még akkor is köteles a bank azonosítani a valós tulajdonost valamilyen formában.
Ha úgy használtátok közösen, hogy mondjuk meg volt adva a munkáltatójának a számlaszámod hogy erre utaljon bért, a munkáltatónak adjátok meg az új számlaszámot.
Ha ezután is a számládra kapod a neki szánt utalásokat, egyszerűen utald tovább a számlájára, vagy készpénzben felvéve add át neki, amelyik olcsóbb. Ha nem hajlandó az új számlaszámát a munkáltatónak megadni, akkor az utalási díjjal, vagy készpénzfelvétel díjával csökkentett összeget add vagy utald át neki.
Számlaszám örökre az adott számlatulajdonoshoz kapcsolódik.
Nem lehet utólag társtulajdonost megadni vagy átíratni másra vagy közös számlát csak egy tulajdonos nevére íratni.
Sőt ha a számla bezárásra kerül azt a számlaszámot sem adják soha oda másnak.
Csak így lehet jogilag és technikailag is egyértelművé tenni, hogy a számlán lévő pénz kié illetve kinek utalta aki utalt, stb...
A közös számlát közösen kell megszüntetni is.
Ajjjajj vannak am itt azert felrebeszelesek.. nem ertem ha nem ertetek hozza miert mondtok blodsegeket....
Banki tanacsado vagyok. De igen, lehet utolag tarstulajdonost hozzarendelni. Olyan, hogy egy szamlat mas nevere irunk, ilyen nincs. Minden szolgaltatas hozza van rendelve, minden tevekenyseg az o neven van, es amugyis igy hatalmas visszaelesek lehetnek. Meg halal eseten sincs ilyen.
Kozos szamla eseten is van egy foszamlatulajdonos, ott is csak a tarstulajdonos tud kiszallni.
Az, aki nyitotta a szamlat, az orokke tulajdonos lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!