Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez teljesen helyénvaló?...

Gungasam kérdése:

Ez teljesen helyénvaló? Tehetnék bármit ellene? Nincsen biztonségban a lenyelt bankkártya az ATM-ben? Ráadásul letiltva? Ez szándékos megkárosítása az ügyfélnek?

Figyelt kérdés

Az otp ATM-be nyomtam a BB-s hitelkártyámat. A gép nem adta ki. Megtudtam, hogy a bankok közti összeesküvés áldozataként a kártyámat megsemmisítik.

Üf.szolg.: biztonsági okokból semmisítik meg!

Ez ideig abban a hitben ringattam magam, hogy az elnyelt bankkártyák visszaszármaztathatóak a kártyabirtokosnak.


2018. okt. 18. 14:47
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Úgy tudtam, hogy a kártya letiltást vissza lehet vonni. Valószínűleg az egész procedúra csak egy kis számítógépes

adminisztráció csak a bank kerít neki nagy feneket.Nem egy embertől hallottam, hogy vissza juttaták a kártyáját.Mobil telefonon magam is le tudom korlátozni zéróra a kártyáról felvehető vagy elkölthető összeg nagyságát. Meg is tettem. Tehát a biztonsági hókusz-pókusz teljesen felesleges, az automata kezelőkkel szemben is meg egyébként is. CSAK POSTÁRA kellene adniuk.....

2018. okt. 21. 10:41
 22/27 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, a 20-as válaszodból látszik, hogy még a gyakori egyszerű logikáját sem látod át, nem csoda, hogy nem érted, mi miért történik, ha az atm elnyeli a kártyát. A gond az, hogy meg sem próbálod megérteni, inkább összeesküvéselméleteket gyártasz.
2018. okt. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
79%

kérdező, egyszerű vagy, mint a faék, a kedvedért próbálom összegfoglalni

1., a bankkártya a bank tulajdona

2., a birtokodból kikerült kártyát azonnal tiltani kell, ha felmerül az idegenkezűség gyanúja, azaz olyan fél fér hozzá a kártyaadataidhoz, aki potenciálisan visszaélhet vele

3., az ATM-ek töltését/ürítését külsős cégek végzik

4., a bank saját hatáskörében bármikor dönthet a kártyát tiltásáról

5., nem visszaszármazhatóak, hanem visszaszolgáltathatóak lennének, de jelen esetben ez nincs így, a legtöbb bank csak a saját ATM-ben elnyelt kártyát adja vissza, mert a fióki ATM-et tudják a fiók dolgozói is végezni, ahol az azonosítás után visszaadható a kártya

6., vannak bankközi egyezmények, amik lehetővé teszik, hogy ilyen azonosítás mellett az idegen kártyát is visszaadják, azonban ez nem kötelező és nem elvárható, a legbiztonságosabb a tiltás és új kártya igénylése

7., nem feltétlenül elég a limitek csökkentése, simán vásárolhatok akár 1000 USD-ért is a kártyáddal úgy, hogy a limite 1 USD-n van, authorizálok egy 0,5 USD-os tételt, majd beküldöm a terhelést 1000 USD-re, és a banknak teljesíteni kell, akár minuszba vágva az egyenlegedet


Ha ennyire nem értesz a kártyákhoz, akkor fogadd el az ügyintéző magyarázatát és lépj tovább


Szívesen

2018. okt. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Ez teljesen helyénvaló? Igen

Tehetnék bármit ellene? Nem. Legközelebb figyelj oda, hogy jó PIN-t adjál meg. Kétszer lehet elrontani, utána azért már gyanúsnak kéne lennie, hogy nem az a kártya.

Nincsen biztonségban a lenyelt bankkártya az ATM-ben?

A benyelt kártyákat emberek szedik a gépből. Ha benyelte a gép, úgy kell kezelni mintha idegen kézbe került volna. Ha pedig le lett tiltva, hiába kapnád vissza, használni úgyse tudnád. Persze kb. 0 az esélye, hogy visszaéljenek vele. De szerintem azzal Te is egyetértesz, hogy banki szolgáltatásokban jobb biztosra menni. Inkább túlbiztosítva legyen. Egyébként visszaküldik a kibocsátó banknak, kilyukasztva.

Ez szándékos megkárosítása az ügyfélnek? Nem. Ez a biztonságodat szolgálja. A műszaki hiba miatt benyelt kártyák árát megtéríti a bank. De ez a Te hibádból történt, így logikus, hogy neked kell kifizetni az új kártyát.

2018. okt. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

# 14/24 Időpont okt. 19. 10:40 válaszban elmagyaráztam, hogy az ÁSZF része az ügyfél szerződésének.

A szerződés aláírásával az ÁSZF-et is elfogadod. Az ÁSZF pedig mindig tartalmazza a hatályos bankközi egyezmények, banki szabályzatok, stb... elfogadását!


Ennél jobban már nem tudom elmagyarázni.


Valaki a 15-ös válaszban olyanról hadovált, hogy mutassa meg a bank, hogy te hol írtad alá ezt az egyezményt, és ha nem tudja megmutatni akkor pereld be!



A # 23/24 Időpont ma 10:18 válasz is nagyon korrekten leírja.


Egyébként pedig a bank tulajdona a bankkártya, az ügyfél csak birtokosa.

A kártyára is ráírják, hogy a bank tulajdona.


A kártya letiltást pedig visszavonni nem lehet, ha a kártyatársaság nemzetközi tiltólistájára is elküldték a kártya adatait.

Némely bank belső rendszere ugyan engedné a tiltást feloldani valahány napig (bankfüggő), illetve akkor is attól függően, hogy véglegesen tiltják-e, pl. mert elveszett. Sok banknál azonban a tiltás nem visszavonható.

Amit írtam, a nemzetközi tiltólista esetén pedig már senki vissza nem vonhatja.



Olyan is létezik (szintén esetfüggő), hogy az ATM amikor visszajelzést küld a kibocsátó banknak a kártya elnyeléséről akkor a kibocsátó bank azonnal tiltja a kártyát.



Őszintén remélem, hogy ebből a lényeg jön le, tehát hogy nem megkárosítanak, nem kitolnak veled, nem az, hogy "de akkor mégis lenne rá lehetőség, hogy..."

Hanem éppen az ellenkezője, hogy "nem, nincs lehetőség, a te érdekedben nincs" és törvényesen, szerződésszerűen járt el a bank.

2018. okt. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
39%
Látva a kérdező hozzászólásait, most már én se lepődnék azon, ha szándékosan adta volna meg az otp-s kártyájának kódját..
2018. okt. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Bankfioki ATM-eket a bankfioki dolgozok toltik/uritik. A Tesco-s, plazas ATM-eket csinaljak kulsos cegek.


Az ATMek bankokhoz kapcsolodnak. Ha OTP- kartyat nyel el az Erste-s ATM, akkor az Erste nem tudja azonositani a kartyat, nincs a rendszerben, nem tudja visszaszolgaltatni. Ilyen esetben mondjuk fogalmam sincs mi a teendo, de mindenkepp jelezni kell az ATM es a sajat banknak is.


Ritkan nyeli el okkal az ATM a kartyat, altalaban (sajnos) valami belso hiba miatt nyeli el. De ha letiltott kartyat probaltal idegen ATM-ben hasznalni raadasul rossz PIN koddal (ha jol ertettem) az meg egy gepnek is gyanus. Valoban van ra esely, hogy megsemmisitik.

2018. okt. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!