Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez teljesen helyénvaló?...

Gungasam kérdése:

Ez teljesen helyénvaló? Tehetnék bármit ellene? Nincsen biztonségban a lenyelt bankkártya az ATM-ben? Ráadásul letiltva? Ez szándékos megkárosítása az ügyfélnek?

Figyelt kérdés

Az otp ATM-be nyomtam a BB-s hitelkártyámat. A gép nem adta ki. Megtudtam, hogy a bankok közti összeesküvés áldozataként a kártyámat megsemmisítik.

Üf.szolg.: biztonsági okokból semmisítik meg!

Ez ideig abban a hitben ringattam magam, hogy az elnyelt bankkártyák visszaszármaztathatóak a kártyabirtokosnak.


2018. okt. 18. 14:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
67%

"Én egyre jobban nem értem :D"


Pedig ez az egyik leggyakoribb ok, amiért az ATM benyeli a kártyát.:D A figyelmetlen ügyfél véletlenül a másik kártyája PIN kódjával próbálkozik. Ez user error. Nem lehet vele mit csinálni.

2018. okt. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Estádio de Felchút ***** válasza:
27%
Huggyozd le az Átéemet. Ezek azt érdemlik.
2018. okt. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
71%
11: Persze, de nekem úgy tűnt, hogy ő direkt írta be az OTP-s kártya pin kódját, mert az automata OTP-s volt. Na, és ezt nem értem. :D
2018. okt. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
80%

Igen, helyénvaló, sőt kötelező!


Az ÁSZF-ben nyilván ez is benne van, hogy a bankközi egyezményeket is kötelezően elismeri magára nézve az ügyfél. A mindenkor hatályos ÁSZF-et pedig elfogadtad a szerződéskötéskor.


Ha a kártyát letiltja a Budapest Bank, akkor amúgy is mindegy, hogy visszaadják-e neked vagy sem, hiszen már nem használható.

Letiltani pedig muszáj mivel nem is saját ATM, ráadásul külsős munkatársak ürítik és kockázatos, hogy valaki nem-e visszaél vele.

Tudom, tilos bárkinek is. Igaz, viszont az ügyfél birtokából kikerült kártyákat le kell tiltani.


A megsemmisítés ezek után pedig már természetes.

Amúgy akik az ATM-eket ürítik, ha nem bank munkatársai, akkor a jegyzőkönyvezés mellett ki is kell lyukasztaniuk a kártyákat és csak úgy szállíthatják.


Hidd el, a te érdeked.

Ha technikai hiba miatt nyelte be az ATM akkor a bank meg szokta téríteni a költségeket. Ha az ügyfél hibájából akkor nyilvánvalóan nem.

2018. okt. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
37%

hát én nem tudom hogy van ez...


nekem már volt hogy 3X rossz PIN-t adtam meg

(mert apukám neve ugyanaz mint az enyém és összekeveredett a kártya,

ergo igazából az ő kártyáját nyelte be miattam)


másik esetben meg épp rendszerfrissítés volt az automatán,

benyelte,


aztán mindkét esetben kb. egy hét múlva megérkezett postán

ajánlott levélben a kártyám,


kipostázták minden probléma nélkül,

persze kizárólag a szerződésben lévő címre és névre.


Mindenesetre ha gondod van akkor kérj pontps információt, hol is írtad te ezt alá hogy ilyet tehetnek, ha megmutatják akkor te voltál felelőtlen, ha nem tudják megmutatni akkor pereld be őket.

2018. okt. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
50%
#13: Megelőlegeztem egy kis bizalmat a kérdező felé, ahhoz azért nagyon bugyutának kell lenni, hogy valaki szándékosan ilyet tegyen..:D
2018. okt. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
51%

Nekem egyszer újraindult a Windows az automatán, ami után beraktam a kártyám. A kártyámat elküldték abba a bankfiókba ahol nyitottam a számlám...


... 15 éve. Akkor Győrben laktam. Most 150km-re Győrtől. :) Mivel alig 1 hónap múlva járt volna le a kártyám, hagytam a fenébe. Azt a pár hetet kibírtam kártya nélkül, amúgy is hitelkártyával vásárolok ahol lehet.

2018. okt. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

12/17 válaszoló adott egyedülhasznmálható ötletet,XD

Véleményem most is az, hogy az automaták kezelője nem a bank, az bank amelynek az automatáját kezeli az sem tolajdonosa az én elnyelt kártyámnak. Egy harmadik gazd. szerv.(más bank) a tulaj és én a birtokos. Tehát a más tulajdonát nyúlják le és teszik tönkre. Minimum a 3. félnek visszajuttatni kellene ( a BB.-nek) a kártyát ha etikusan járnának el.

De hol lehet ezt ma elvárni egy banktól???:-(

2018. okt. 21. 10:30
 19/27 A kérdező kommentje:
bocsi nem 12/17 hanem 12/18!!
2018. okt. 21. 10:33
 20/27 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy ahány kommentet írok, utánna mindig átszámozódik a lista! Vagyis Estáció de Felchút a nyerő nem sorszáma....
2018. okt. 21. 10:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!