Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem jön meg a pénz?

Miért nem jön meg a pénz?

Figyelt kérdés
OTP-s utal nekem (OTP-snek), mégsem jön meg. Már 2x próbálta, mindent jól ír be, mutatott is bizonylatot, aztán várunk 1-3 napot és semmi, pedig max 1 nap bankon belül. Kap tranzakciós azonosítót, visszajelzést, SMS-t mindent (megmutatta, elküldte), aztán én hiába várom, semmi. Mások azóta utaltak már, azok megjöttek. Aztán mikor jelzem felé a problémát ránéz a számlájára és le sincs vonva neki, miközben utalt, SMS-t kapott, visszaigazolást stb. Ha a tranzakciós azonosítóval bemegyek az OTP-be tudnak segíteni? Mi lehet a gond? (Nem nagy összeg, pár ezer forint, nem akar becsapni, mondta is, hogy akkor hagyjam amit megvásárolt, ne küldjem el, ha nem akar sikerülni ez az átutalás.)

2018. szept. 21. 06:04
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem utalt
2018. szept. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De utalt. Éppen most próbálta meg újra, megint elküldte amit kapott róla (kép!) és tőle még sem vonták le. Ma bemegy a bankba rákérdez meg rárakja a pénzt a számlámra, nem utal, így egyszerűbb. Ha ez megtörténik, akkor biztosan nem hazudott, mert így mi értelme lett volna, meg amúgy is? Hisz míg én nem kapom meg, úgy sem küldöm el, amit meg akar venni.
2018. szept. 21. 06:20
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
44%

"elküldte amit kapott róla (kép!)"


Azt küldök róla én is. Bármikor, bármennyiről. Banki időn belül, netbankon keresztüli utalás OTP-n belül nem max 1 nap, hanem azonnali.

Már eleve érdekesnek tartom, hogy vagy 5x elutalta neked a pénzt, de nem panaszkodik, hogy így már kissé drága. És mégcsak nem is panaszkodik, hogy újra elutalja. Pedig ha visszaigazolást kapna valamiről, akkor az utalás megtörténne.

2018. szept. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem érted. Ráírtam, hogy nem jött meg a pénz, akkor nézett rá, hogy még csak le sem vonták neki, szóval nem érti, akkor még csak szövegként küldte el az SMS-t, arról gondoltam, hogy nem lehet hiteles bizonyíték. Ez volt kb. 3-4 napja. Így második próbálkozás után már magát a képet küldte róla. Arról most szóltam neki, hogy még mindig semmi, írta, hogy nem érti, mivel elküldte és ott a kép is, a bizonyíték. Mondtam nézze meg, hogy levonta-e a pénzt. Mondhatta volna, hogy igen, de azt írta nem és nem érti miért. Ezután még meg is kérdezte, hogy biztosan jó-e a számlaszám. Igen, jó volt. Újra próbálkozott, de akkor azonnal meg is írta, hogy ezt kapta visszaigazolásnak, amit elküldött, ott a tranzakciószáma is, de semmit nem fogok vele érni, mert megint nem vonta le. Szóval ha annyira hazudni akart, akkor miért nem húzta megint az időt? Most azonnal ránézett és szólt, hogy le sem vonja neki. Meg minek hazudna, ha egyszer tudja, hogy míg nekem nem jön meg, addig én nem küldök neki semmit? A semmiért talál ki SMS-eket, tranzakció azonosítókat, meg Photoshoppozik? :D Itt most nem ez a kérdés, hanem hogy mi lehet ennek az oka, járt-e így már más is?


Ma bemegy rákérdezni a hibára és rárakja a számlámra a pénzt.

2018. szept. 21. 06:48
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Aha,,, nem akarja megvenni, ennyi
2018. szept. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem ír annyit, hogy nem akarja, miért megy bele felesleges beszélgetésekbe egy idegennel? Istenem, biztos unatkozik és jó téma a számlaszám, meg az OTP stb. Kár volt itt feltennem ezt a kérdést.
2018. szept. 21. 06:57
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Tényleg kár volt feltenni.
2018. szept. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rárakta! ;) Ennyit az állandó rosszindulatról, ami itt uralkodik...
2018. szept. 21. 12:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!