Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha pénzügyi ajánlattal hív...

Ha pénzügyi ajánlattal hív telefonon egy pénzintézet, akiknek már ügyfele vagyok, miért nekem kell a személyes adataimmal beazonosítani magam, miért nem ők olvassák fel, ami előttük van, amire én vagy helyeslek, vagy azt mondom, hogy nem így van?

Figyelt kérdés
Bárki hívhat, honnan tudjam, hogy nem valami csaló akarja kicsalni az adataimat?
2018. aug. 6. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

"miért nem ők olvassák fel, ami előttük van"


Mert lehet, hogy nem te veszed fel a telefont, hanem bárki más, aki a közelében van, esetleg hibásan van rögzítve a telefonszámod, és teljesen más embert hívnak. Ilyenkor az illető egyrészt megtudja a személyes adataidat, és hogy az adott bankkal valamilyen kapcsolatban vagy, másrészt nyugodtan helyeselhet az összes adatodra, aztán köthet a nevedben valamilyen szerződést telefonon keresztül.


"Bárki hívhat, honnan tudjam, hogy nem valami csaló akarja kicsalni az adataimat?"


Sajnos ez igaz, viszont a bank is pontosan ugyanennyire nem tudja, hogy kivel beszél. Ha ez zavar téged, akkor az egyetlen lehetőség, hogy nem tárgyalsz velük telefonon.

2018. aug. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Ne add meg az adataidat!!!

Ha netán tényleg a pénzintézet akar valamit akkor behív és ott helyben személyesen lehet adatokat egyeztetni. Engem nemrég az áramszolgáltató nevében hívtak. Majd bementem a szolgáltatóhoz hátha tényleg ők voltak és kiderült hogy nem ők voltak hisz telefonon bizalmas adatokat sosem kérnének.

2018. aug. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Fel se merül benned, hogy ezerszer változhatott a számod azóta?

a másik meg, ha ajánlattal hív, először mondja el, mit akar és ha érdekel, majd keresem én őket személyesen.

2018. aug. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Úgy kezdem a telefonbeszélgetést, hogy bemutatkozom, ki vagyok.
2018. aug. 6. 12:34
 5/12 A kérdező kommentje:
Most, aki hívott, először adatot akart egyeztetni, és utána elmondani az ajánlatot konkrétan.
2018. aug. 6. 12:35
 6/12 A kérdező kommentje:
Mivel a hívó fél, aki az adott cég alkalmazottjának adja ki magát, szintén jelzi híváskor, hogy honnan telefonál, ezért ha nem én venném fel a telefont, így is, úgy is kiderül a telefont felvevő számára, hogy valószínűleg azért hívtak, mert kapcsolatban állhatok a céggel. Nem tudom, nekem ez így sehogy sem jó, nem szeretem telefonba bemondani az adataimat, most véletlenül itthon vagyok, de hívhatnak ugyanígy, ha munkahelyen vagy ha az utcán tartózkodom, esetleg buszon, idegenek között.
2018. aug. 6. 12:42
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Megmondod neki hogy ha a pénzintézettől van akkor előre egyeztetett időpontban bemész, de csak akkor ha az ajánlatuk érdekel. Adatot ne mondj telefonba mert ha ő a pénzintézet munkatársa volt akkor én meg a római pápa vagyok.
2018. aug. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez jó tipp, köszönöm, így fogok tenni. Most egyszerűen csak elintéztem annyival, hogy nem érdekel az ajánlat.
2018. aug. 6. 13:53
 9/12 anonim ***** válasza:

3 okból telefonálnak így:


-csalók és kellenek nekik az adataid

-tényleg az adott bankhoz tartoznak, de külsős szolgáltatók és minden velük való megkezdett 1 percért vonnak tőled 100Ft-ot (régebben 299Ft/perc), amit elfejtenek megemlíteni!

Ersténél vagyok tőlük egy biztosítós telefonálgat, hogy rögtön kapcsoljuk munkatársunkat és elindul a liftes zene, először nem tudtam mi a f444sz van és leszedette a telefonfeltöltésemet, előtte volt 566Ft rajta 1perc 1secnél meg lenullázta magát a feltöltésem! Telefonomban pénzlopó számként van elmentve, régebben pár havonta megtaláltak, annak ellenére, hogy párszor bementem a bankba és szétkáromkodtam a torkomat, 2-er az őr kísért ki.

Ami bejött, hogy írtam az ügyfélszolgálatukra, ha még egy zaklató hívást kapok megszüntetem a számlámat, felnyomom őket a fogyasztóvédelemnek és ismeretlen tettes ellen feljelentést teszek a rendőrségen zaklatásért, mindezt spamként elküldtem nekik 59-szer...

7 hónapja nem hívtak :)

-van valami tényleges ajánlatuk

2018. aug. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Telefonhívás fogadásáért nem kell fizetni max, ha külföldön vagy


Amúgy tök egyszerű, elmented a tényleges banki számokat a telefonodba.

Én simán megadom az adataim, mert 1. én kérek visszahívást 2. ismerem a bankom telefonszámait

2018. aug. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!