Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bank számla zárolás feloldása?...

Bank számla zárolás feloldása? Segítség!

Figyelt kérdés
A számlámra érkezett a külföldi fizetése páromnak. De az akinek dolgozott az utalás után 1 héttel a bankon keresztűl vissza hívta az összeget. Azzal a címszóval tette ,hogy csalás történt és be fagyasztották a számlám. A bank szerint vagy alá írom h le mondok az összegről vagy örökre befagyasztva marad és senki nem nyúlhat hozzá. De a bank ami neki kell azt le vonogatja az összegből. Ez igaz amit a bank állát vagy feloldásra kerülhet egy idő után a számlám ? Ezt onnan gondolom h bank monitoron 30 munka napot ír a feloldásra . De a bank azt mondta ez nem igaz.

2018. aug. 1. 22:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

"De az akinek dolgozott az utalás után 1 héttel a bankon keresztűl vissza hívta az összeget."


Nekem a történet nem kerek...


Ilyenről még nem hallottam, hogy egy olyan bankszámla felett "rendelkezzen" egy "idegen" (munkáltató), amihez semmi köze, mert véleménye szerint "csalás" történt.

Mi van?!?!?!?


Az én véleményem is az, hogy mondj le az összegről, mivel nem a Tied, majd a bank visszautalja a munkáltatónak, aki valamilyen módon kifizeti a párodnak a bérét. A párod nyisson egy saját bankszámlát, vagy a Te bankszámlád társtulajdonosa legyen, ha nem akartok kettőt. Ez esetben valószínűleg ilyen problémátok többet nem lesz.


Külföldi munkáltató lehet, hogy ragaszkodik hozzá, hogy olyan bankszámlára utalja a fizetést, amely felett a dolgozónak rendelkezési joga van, magyarul az övé. Nem tudom, hogy náluk milyen szabályok vonatkoznak ilyen esetben.


Hazánkban ez nem kötelező, amilyen bankszámlát megad a dolgozó, én oda utalok még akkor is, ha a szomszédjáét adja meg, csak tudnom kell a bankszámla tulajdonosának a nevét, ha nem a sajátja.

2018. aug. 2. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%

Német ismerősök szokták mondani, hogy ők igenis vissza tudnak vonni utalást. Ha pl úgy érzik, a mobilszolgáltatójuk jogtalanul vont le egy nagyobb összeget (és ez nem is utalás, hanem csoportos beszedés), akkor simán visszahívják a pénzt.

Azt tanácsolom én is, amit az utolsó, mondj le a pénzről, mivel nem a tied. ÉS aztán a munkáltató kifizeti a pénzt máshogy a párodnak.

2018. aug. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hazánkban utalást csak addig lehet visszavonni, amíg a bank nem "teljesíti" azt. Ha már teljesítette, nem lehet visszahívni összegeket semmilyen bankszámláról még akkor sem, ha rossz helyre utalták.
2018. aug. 3. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez milyen bank?

Magyarországon biztosan nincs ilyen.

2018. aug. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
De sajnos van . Kértem a banktól hivatalos papírt a bankszámla zárról ,de azt mondták nem adnak el mondták szóban legyen elég ennyi!!! Miért nem kapok hivatalos tájékoztatást kézzel fogható formában amit mondjuk . Oda adhatnék egy ügyvédnek....
2018. aug. 12. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!