Bank számla zárolás feloldása? Segítség!
"De az akinek dolgozott az utalás után 1 héttel a bankon keresztűl vissza hívta az összeget."
Nekem a történet nem kerek...
Ilyenről még nem hallottam, hogy egy olyan bankszámla felett "rendelkezzen" egy "idegen" (munkáltató), amihez semmi köze, mert véleménye szerint "csalás" történt.
Mi van?!?!?!?
Az én véleményem is az, hogy mondj le az összegről, mivel nem a Tied, majd a bank visszautalja a munkáltatónak, aki valamilyen módon kifizeti a párodnak a bérét. A párod nyisson egy saját bankszámlát, vagy a Te bankszámlád társtulajdonosa legyen, ha nem akartok kettőt. Ez esetben valószínűleg ilyen problémátok többet nem lesz.
Külföldi munkáltató lehet, hogy ragaszkodik hozzá, hogy olyan bankszámlára utalja a fizetést, amely felett a dolgozónak rendelkezési joga van, magyarul az övé. Nem tudom, hogy náluk milyen szabályok vonatkoznak ilyen esetben.
Hazánkban ez nem kötelező, amilyen bankszámlát megad a dolgozó, én oda utalok még akkor is, ha a szomszédjáét adja meg, csak tudnom kell a bankszámla tulajdonosának a nevét, ha nem a sajátja.
Német ismerősök szokták mondani, hogy ők igenis vissza tudnak vonni utalást. Ha pl úgy érzik, a mobilszolgáltatójuk jogtalanul vont le egy nagyobb összeget (és ez nem is utalás, hanem csoportos beszedés), akkor simán visszahívják a pénzt.
Azt tanácsolom én is, amit az utolsó, mondj le a pénzről, mivel nem a tied. ÉS aztán a munkáltató kifizeti a pénzt máshogy a párodnak.
Ez milyen bank?
Magyarországon biztosan nincs ilyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!