Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bank számla zárolás feloldása?...

Bank számla zárolás feloldása? Segítség!

Figyelt kérdés
A számlámra érkezett a külföldi fizetése páromnak. De az akinek dolgozott az utalás után 1 héttel a bankon keresztűl vissza hívta az összeget. Azzal a címszóval tette ,hogy csalás történt és be fagyasztották a számlám. A bank szerint vagy alá írom h le mondok az összegről vagy örökre befagyasztva marad és senki nem nyúlhat hozzá. De a bank ami neki kell azt le vonogatja az összegből. Ez igaz amit a bank állát vagy feloldásra kerülhet egy idő után a számlám ? Ezt onnan gondolom h bank monitoron 30 munka napot ír a feloldásra . De a bank azt mondta ez nem igaz.

2018. aug. 1. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Utalást nem lehet visszahívni. Valami sántít a sztoriban.
2018. aug. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor sem ha csalásra hivatkozik ?
2018. aug. 1. 22:57
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Bűncselekmény gyanúja esetén lehet zárolni.
2018. aug. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Az elküldő felel a tranzakcióért, pld veletlen elküldök neked 1000 eurt 100 helyett igy jartam mar csak rajtad mulik, hogy vissza-e adod vagy nem
2018. aug. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
És ha olyan van az kerülhet e feloldásra x idő után ?
2018. aug. 1. 23:24
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
Ez nem "rajtad múlik" kérdése, jogtalanul neked utalt összeget nem használhatsz fel szabadon.
2018. aug. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az utalásnál meg adták az én nevem és páromét is ,hogy nekünk küldik a pénzt. Ha ez történik szerintem nyílvánvaló h nekünk akarta küldeni. De nem tudom ,h ettől le het e jogtalan hiába vagyunk meg nevezve az utalásban
2018. aug. 1. 23:32
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Hatályos ptk kimondja:


6:579. § [Jogalap nélküli gazdagodás]


(1) Aki másnak rovására jogalap nélkül jut vagyoni előnyhöz, köteles ezt az előnyt visszatéríteni.

2018. aug. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem nyilvánaló, történhetett névcsere, elírhatták az összeget, lehetett csalási ksérlet stb


Az összeg küldőjével kell ezt megbeszélni, valamiért megtörtént a zárolás.

2018. aug. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%

Én meg pont hogy úgy tudom vissza lehet vonni átutalást...


Legjobb ha lemond arról a fizuról, feloldják a számlátokat, aztán párod bepereli a munkáltatóját!

2018. aug. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!