Hogy szabadulhatok meg a végrehajtóktól?

Figyelt kérdés

Sajnos több helyen is adós vagyok így az OTP faktoring felé kb 200 ezerrel Csupor végrehajtó irodának adtak át 2 OTP-s tartozásom ami kb 1,4 millió forint illetve a Telekom által van egy készülék kötbér nagyjából 4-500 ezer forint. Úgy számolok ezekkel ,hogy nagyjából 2-2,5 millió lesz mire megyek haza október körül . Mindenképp szeretném kifizetni a lelkiismeretem miatt is de páran be paráztattak ,hogy lesz kb 5 millió belőle mire kifizetem illetve ha ki is fizettem akkor is mondva csinált indokokkal követelnének rajtam pénzt. Hogy tudok ez ellen tenni akár? Mert nem 20szor akarok egy tartozást kifizetni. Mivel bizonyíthatom majd a jövőben a kifizetést?



Hajlandóak egyezkedni is akár vagy esetleg részletfizetésre? Nem a legjobb a részlet fizetés mert minél előbb meg akarok tőlük szabadulni de ha nincs más ez is jó. Minél előbb haza szeretnék térni és nem egy idegen országban akarok idegenként / "migránsként" élni. Hogyan tudnám kideríteni pontosan mennyi is a tartozásom? Mert konkrét összegeket nem tudok mégis mennyit kellene fizetnem. Gyomor idegem van már attól is hogy ezeket leírom. Írjak nekik egy levelet? Na de mi legyen benne? Teljesen tanácstalan vagyok. Most pláne nem is dolgozom így kölcsön kell kérnem


2018. júl. 1. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Talán írásban kéne megkeresni az említett behajtókat, jelezni hogy rövidesen rendeződik az anyagi helyzeted és szeretnéd kifizetni a tartozást. Jelölj meg egy időpontot amikor rendeznéd a számlát, akkor kiszámolják pontosan mennyi a sarad. Ha túl sok, kérhetsz részletfizetést. Esetleg kérdezz rá, egyösszegű kifizetés esetén van e valami "kedvezmény".
2018. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Fish1 ***** válasza:
45%

Részletfizetést kérhetsz, ebbe általában belemennek.

Nekem pár éve volt az OTP faktoring felé tartozásom, részletfizetést kértem, akkor viszont úgy volt, hogy ha előbb fizetem ki, mint ahogy lejárna az egész részletfizetéses procedúra, akkor is ugyanannyi késedelmi kamatot kellett volna fizetnem. Azt nem tudom, hogy mennyi a késedelmi most rá, de pár éve nem kevés volt.


Miután kifizettem, küldtek levélben egy nyomtatványt, hogy rendezve van minden, szóval az nem igaz, hogy mindenféle indokokkal még plusz pénzt kérnek.


Nekem rendszeresen küldtek leveleket, amiben megírták, hogy mennyivel tartozom, illetve mennyit fizettem ki már. Ha te nem kapsz ilyet, akkor írj nekik, hogy küldjenek egy összesítést erről.

2018. júl. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

"Most pláne nem is dolgozom így kölcsön kell kérnem"


Már bocs, de akkor hogy akarod kifizetni/lerendezni, ha még megélhetésre sincs pénzed, külföldön sem? és még újabb kölcsönt akarsz kérni? (nagyon hülyén néző smiley)

2018. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szüleim segítenének . Egy bizonyos összeg félre van rakva. Ezért is jöttem ki hogy itt könnyebben megkeresem azt a pénzt amiből ki tudom fizetni. Legalább ennyi hajlandóságom van és nem homokba dugom a fejem. De hát itt sincs kolbászból a kerítés
2018. júl. 1. 19:57
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Az, hogy a tartozásod kamatozik, nem mondvacsinált indok...
2018. júl. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És ilyenkor nagyon sokat kamatozik? Pár százezerből 1 év alatt csak nem lesz olyan sok
2018. júl. 1. 21:32
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Hónapok óta itt agonizálaz, ennyi erővel már rég kérhettél volna részletfizetést
2018. júl. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%

A végrehajtók illegálisan működő cégek, úgyhogy elég könnyű megszabadulni tőlük, amíg nem kommandósokkal jönnek, csak a JOGSZERŰ magatartást kell kövesd, nem a félelem alapút.

Amikor kapsz tőlük egy levelet vagy egy hívást, abban az égvilágon semmi olyan nincsen, ami joghatás kiváltására alkalmas, ugyanis nem jogszerűen jártak el.

Neten, főleg Youtube-on, FB-on rengeteg módszert találsz.

Első, hogy nézz utána az egyes tartozásfajtáknál az elévülési időnek. Minden tartozás elévül ugyanis, van, amelyik potom 1 év alatt már.

NAV-tartozás is elévül, az meg 5 év alatt.

2018. júl. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Igen, jól írják az önálló bírósági végrehajtók illegálisak! Mint a büntetés végrehajtók , az illegitim kormányunk ezeket használja fel, hogy adósság spirálba hajtsanak mondvacsinált ügyekért, én állítólag tartozok 22 millióval egy Audi A8 ügyébe amikor Swiftem van mindez azért mert nem hamis tanuztam.


Persze amit írtam mind butaság, csak szeretnék kapni zöld kezet a tudatlan megmondóktól.


Tehát a valóság, nem adott át semmit a faktoring, csak peresítette nemfizetés miatt. Írj egy levelet a végrehajtó irodának és kérj naprakész tartozás kimutatást. Majd személyesen fáradj be hozzájuk és állapodj meg részletfizezésről, meglátod nem az lesz, hogy "illegális kormánybérenc korrupt végrehajtó " lesz jelen, ez csak mese, a sok lusta ajvékoló tudatlan hiszi csak. Én gyakran járok végrehajtókhoz végrehajtás kérő magánszemély vagyok, nem pajti,span vagy ilyesmi, egyszerűen meg kell adni a tiszteletet mindenkinek és akkor senki nem fog bunkózni.


Én küldtem már a francba behajtónak nevezett valamit, egyik nem használt folyószámlámon volt kemény 6 ezer tartozás, aztán jött egy arc fekete BMW társaságába, mondta engedjem be , jött megnézni mit lehet elvinni majd. Nem engedtem be, és nyugodtan, higgadtan elmondtam neki, hogy semmi jogköre nincs hisz egy cégnek dolgozik aki a bankkal szerződött, semmi kéözést nem nyújtott neki az a cég csak cállalkozó , és amúgy a bank banktitkot sért azzal , hogy harmadik személynek kiadja adataim, annak tudatába, hogy pl. a végrehajtókat eskü tételre kötelezik kinevezésüknél ,neki meg csak vállalkozó igazolványa van és még titoktartási szerződést sem kötnek velük. Aztán elment...

2018. júl. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Majd személyesen fáradj be hozzájuk és állapodj meg részletfizezésről,"


9-es, valami elkerülte a figyelmedet, a kérdező írja a kérdésében:

"Minél előbb haza szeretnék térni és nem egy idegen országban akarok idegenként / "migránsként" élni."


Kérdezőnek: azt javaslom, ha az OTP-nek tartozol a legkisebb összeggel és tényleg van félretett pénzed, akkor írj az OTP-nek egy emailt, kérj pontos adatokat a tartozásodról valamint arról, hogy kinek, hova fizetheted ki és azt fizessétek ki.


"Mivel bizonyíthatom majd a jövőben a kifizetést?"

Pl. azzal, hogy kérsz a véfrehajtótól egy papírt, hogy minden tartozásod ki van fizetve.

Nekem is volt egy ügyem a végrehajtókkal, részletfizetést kértem ( a nagyobb tartozásnál Te is megteheted), majd amikor a megbeszélt részleteket TELJES mértékben kifizettem, kértem a végrehajtótól egy "igazolást", hogy a tartozásom 0 ft. Így később nem tudnak előállni, hogy ezzel meg azzal még tartozom.

2018. júl. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!