Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adóstárs lettem, hogy szabadul...

Adóstárs lettem, hogy szabadulhatok?

Figyelt kérdés

Nem régiben kolleganőm megkért, hogy legyek a kezese.

Akkor azt mondta, hogy 150.000 Ft-ot akar felvenni, egy évre. Szóltak a bankból a kolleganőnek, kész a szerződés, menjek írjam alá. Így is tettem.

Aztán jött a banktól egy papír, amiben KHR bejegyzés volt.

Ekkor következett az első baki: az a 150.000 Ft nem 150.000 Ft, hanem 750.000 Ft, és nem 1 évre, hanem 5 év futamidőre kötötte a szerződést, és én nem is kezes, hanem adóstárs lettem az ügyben.

A bankban el sem tudtam olvasni a szerződést, csak elém tolták, hogy írjam alá. Akkor úgy voltam vele, hogy jó anyagi helyzetben vannak, három nyugdíj és egy kereset van a családban. Csak most az idős édesanyja meghalt, a férje végső stádiumos daganatos beteg, így csak a kolleganőm nyugdíja és a fizetése maradt (nyigdíj mellett dolgozik).

Egyelőre úgy áll a helyzet, hogy MÉG tudja fizetni.

A kérdés: hogy tudnék kifarolni a dologból?

Teljes tévedésben voltam, amikor aláírtam a szerződést, velem senki sem közölte, hogy 5 évig adóstárs leszek, ami elég bosszantó, mert ha ezt tudom, alá sem írom...


2017. nov. 2. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Aláírtad elolvasás nélkül :D:D:D

Ha ezt tudom... én is megkérlek, csak én 1,5 milliót veszek fel.

2017. nov. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

"Teljes tévedésben voltam, amikor aláírtam a szerződést, velem senki sem közölte, hogy 5 évig adóstárs leszek, ami elég bosszantó, mert ha ezt tudom, alá sem írom..."


Ne mosdasd már magad. De közölték, ALÁÍRTAD. Senki nem kényszerített, saját akaratodból csináltad, ELFOGADTAD a papíron leírtakat. Kit érdekel, hogy lusta voltál elolvasni? Mehetsz ügyvédhez, hátha mond valamit azon kívül, hogy retard vagy.

2017. nov. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

El kellett volna olvasnod. Bocs, tudom, hogy kb te is rájöttél azóta, de nagy hiba bármi ilyet aláírni olvasatlanul, csak mert te nem akarod húzni az idejüket. Nekik az a munkájuk, hogy ha betűről betűre olvasol és mindenre rákérdezel, azt is megtegyék.

A kolléganőd egy hatalmas nagy zsíros tajparaszt mocskos ri__nc, szívlapáttal kellene agyonverni.

Menj be a bankba és kérdezz rá, mit tehetsz. Nem hiszem, hogy ha ez az összeg szerepelt a szerződésen és nem utólag kavartak, akkor lehetne bármit tenni, de rákérdezni lehet.

2017. nov. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Tanulópénz. Sehogy nem tudsz ebből menekülni hiszen önszántadból írtad alá.

Legalább megtanulod, hogy ezentúl semmit nem írsz alá olvasás nélkül.

2017. nov. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Esetleg, ha rosszabbra fordul a helyzet, kifizeted és fizetési meghagyás /végrehajtás útján behajtod rajta. Nyugdíjból vonható.
2017. nov. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Ha adóstárs vagy, de ha kezes is, kaptál egy példányt a szerződésből, ami nálad van.


Abban mi szerepel?

Ha az hogy 750 000 ft, 5 éves futamidőre adóstárs vagy akkor nincs mit tenni. Aláírtad. Az, hogy el sem olvastad semmi alól sem mentesít.


Ha nem az szerepel, akkor pedig KHR levél lehet a téves, bár ez gyakorlatilag kizárt.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ami a szerződésben van az a valóság, a többi jogilag semmit nem számít.


Ha nincs meg a saját példányod, amit nem értek, hogy nincs, akkor első lépésként menj be a bankba és kérj ki egy másolatot, hogy legalább tudd, hogy mi a valóság.

2017. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Ilyenkor a forgatókönyv részemről.

bemegyek a bankba, elolvasom a szerződést, ha noszogatnak, vagy nem hagyják nyugodtan elolvasni, akkor felállok és angolosan távozom.


Három nyugdíj meg fizetés mellett "hihető" a 150 000 ft szükségessége.

2017. nov. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xswerdy ***** válasza:
a szerződésből nem kaptáll példányt? Azt nézd már meg. És ha más van benne, mint amit a KHR-nek lejelentettek, akkor reklamálj.
2017. nov. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
A kolléganődet számonkérted? Mert oké, hogy naiv voltál ezzel az el nem olvasásos dologgal, de ő meg átvert... ha szembesítetted, akkor mit reagált?
2017. nov. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod mi tortenik ha ki akarsz lepni a dologbol? Felmondhatod a magad reszerol a szerzodest, de akkor a bank egyben fogja kovetelni a hatralekot. Ezt a kolleganod akinek most amugyis durvan nehezebbe valt az anyagi helyzete, eselytelen hogy teljesiteni tudna, igy rajtad fogjak kovetelni es behajtani.


Azt meg lehetne, hogy beszelj vele, hogy kifizeted egyben a hitelt es lezarjak, utana o neked tartozna kozvetlenul, es azt fizetne havonta, egymas kozt pedig megallapodhattok alacsonyabb kamatrol mint a bank, de magasabbrol mint amennyit neked adna a takarek.

Igy mindketten jobban jartok. De leginkabb soha a budos eletbe ne legyel kezes senkinek.

2017. nov. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!