Van bármilyen csavar a lakáshitelek kamatozásában?
Megküldte a bank a szerződést, van 3 napunk áttanulmányozni, de szerintem elviszem egy jogászhoz, hogy bogozza ki. Addig is költői kérdés: fogyasztóbarát lakáshitel esetén, 10 éves kamatperiódus esetén mi tud történni amitől elszállhat a törlesztőnk, vagy ha esetleg 10 éven belül végtörleszteni akarunk, akkor azt ne tehetnénk meg (tételezzük fel, hogy a tőketartozásunkkal megegyező pénzt teszünk bele természetesen + az 1%-os díj).
A devizahiteles okosság óta őszintén szólva nem tudok 100%-ban bízni a bankokban, persze azóta sokat konszolidálódott a szektor, tudom jól. De hamarosan el fog szállni az alapkamat, mint a győzelmi zászló, én meg nem akkor akarok pislogni, hogy mi is történik.
"A devizahiteles okosság óta őszintén szólva nem tudok 100%-ban bízni a bankokban"
A devizahiteleknél minden pontosan úgy történt, ami a Kölcsönszerződésbe le lett írva, tehát a hitelek kamata is változott és az árfolyam kockázat is teljes mértékben az ügyfél kockázata volt. Ott nem az volt a baj, hogy nem tartották be a szerződést a bankok, hanem az, hogy a termék alapvetően hibás volt egy lakáshitelre.
A Te szerződésedben az áll, hogy a hiteled kamata 10 évig fix, ez azt jelenti, hogy nem változhat, akármi történik, akkor sem változhat, ha elszáll a jegybanki alapkamat.
(Előző, ennél a hiteltípusnál semmi köze a bubornak a kamathoz)
A lényeg te már most annyit fogsz fizetni, mintha válság lenne.
Haveromék vettek fel, neki változó, és havi 35 ezer. Fix el 65 ezer lett volna.
Norbert, egy 10 ÉVES kamatperiódusú fogyasztóbarát hitelnek sosem lesz köze a BUBOR-hoz.
A Bubor változása csak a 3, 6, és a 12 havi kamatperiódusú hiteleket érinti.
Én is azt mondom, amit Norbi, várjunk még ezzel.
Már most rengeteg beragadt lakás van, Budapesten 13%-kal csökkent az eladásra szánt ingatlanok, és amik fent van annak az eladása is 100 nap körül van.
A jelek már látszódnak, több országban is.
Ha meg bank úgy érzi bukni fog, biztos lehetsz benne, hogy nem fogja hagyni, hanem úgy csinálja, hogy neki jó legyen.
A változó kamatozású hitel beindította a piacot, a fix meg lassan ki is csinálja.
A banki kockázatok egyik csoportja a piaci változók volatilitásából eredő kockázat, ez jellemzően az árfolyam- vagy a kamatkockázat.
Forinthitel esetén - a normál hitelkockázat mellett - az árfolyamkockázattal bizony számolni kell. De ha te fogyasztóbarát hitelt veszel fel 10 évre, akkor 10 évig ez téged nem érint. Célszerű úgy sáfárkodni, hogy a 10. év végén végtörlessz.
Egyébként ideje lenne már, hogy végre elszálljon az alapkamat, és a hitelfelvétel helyett végre a megtakarítást össztönözze a kurmány.
Brutális a hitelezés mértéke, és ez nagyon felhajtja az ingatlanárakat. A sok beragadt lakás pedig nem véletlen. Ránéztem gyorsan a jófogásra, hát bakker némelyik eladó álomvilágban él. Lassan majd kiigazítja magát a piac.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!