Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » KATA = átok, ha hitelfelvételr...

KATA = átok, ha hitelfelvételről van szó?

Figyelt kérdés

Szoftverfejlesztő vagyok, egy külföldi cégnek dolgozom távmunkában. Számlát kérnek, így KATÁs lettem; havi 1 millió felett van a bevételem, de ez éri meg a legjobban. Költségem gyakorlatilag nincs.

Lízinget szerettem volna igénybe venni. Az eredmény egészen szürreális volt. Eleve a legtöbb helyen NAV-jövedelemigazolást kértek (még nincs egy éve, hogy itt dolgozom), így ez kiesett. Máshol adtak volna, de csak és kizárólag önállóan is hitelképes készfizető kezes mellett. WTF?

Komolyan, minden hónapban beérkezik a számlámra 1+ millió forint, ezt bankszámla-kivonattal és számlával is igazolni tudom. Lízinget akartam, nem személyi kölcsönt, szóval a lízingtárgy tulajdonjoga eleve biztosíték. Legalább egy 30%-os önrészt be akartam fizetni, de nem.

Az a vicces, ha elvállaltam volna valamelyik itthoni szar munkát, akkor megkeresnék 500-550 ezeret nettó, szóval pont a jelenlegi felét. Abban az esetben viszont már rég meg tudtam venni lízinggel az autót.


Nincs esetleg olyan pénzintézet kis hazánkban, ahol egyedi esetek alapján döntenek? Nem gond, ha ott kell vezetnem a számlát, vagy magasabbak a kamatok.


2018. máj. 10. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Banki szemmel nézve neked mincs megbízható stabil jövedelmed, ez a külföldi távmunkás dolog bármikor megszűnhet (az ő szemszögükből), munkabérből letiltás sem működhet, stb. Spórold össze magadnak a pénzt, ez a legegyszerűbb.


Mindennek megvan a hátránya...

2018. máj. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

Bizonytalan a dolog, de havi 1 millió kereset mellett hitelre akarsz autót venni?

Mi ketten keresünk 600 fölött kicsivel, aztán így vettem 2 millióért autót, pedig lakás megvan.

Nyilván nem akarok beleszólni, de én jobban meggondolnám ezt.

2018. máj. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nevetséges. Amikor 100.000 Ft-ot kerestem közalkalmazottként, mindenféle hitelt megkaptam, még kérni sem kellett, úgy tukmálták. Mintha az olyan biztos lenne...úgy kirúgtak, hogy csak porzott.
2018. máj. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Katanal csökkentett nettó összegre vagy biztosítva. Ha magánszemélyként veszel fel hitwlt szinte semmire nem mész vele.Vállalkozói hitelnél az utolsó évi árbevétel a mérvadó működő vállalkozásnak. Induloknak csak ingatlan fedezetes van.De kataskent lakossági hitel esetén, ne számíts sok jóra.Van ahol 100.000-et van ahol a nav által igazolt 40%-ot van ahol annak a csökkentett részét veszik figyelembe.De mindettől függetlenül bármelyiket elutasíthatják indoklás nélkül. Ez csak egyik hátránYa a katanak.
2018. máj. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"minden hónapban beérkezik a számlámra 1+ millió forint, ezt bankszámla-kivonattal és számlával is igazolni tudom"


És akkor mi van, van 1 milliója valakinek megérkezik 1 millió mint "bevétel", kiveszi és a következő hónapban újra ugyanazt az 1 milliót kapja mint bevétel, mivel nincs vele semmi költsége. Erre mit adjanak?

2018. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Miért, ha lenne 3 hónap munkaviszonyom, az mennyire lenne biztos? Ugyanúgy kirúghatnának. Viszont a lízinget megkapnám annyira.

Azt szintén nem értem, hogy mennyiben lenne releváns, hogy milyen összegre vagyok "biztosított".

Utolsó: te tudod, hogy mi az a bankszámla-kivonat? Nyilván költök valamennyit, de közel sem egymilliót havonta, így az egyenlegem folyamatosan növekszik.

2018. máj. 10. 23:38
 7/14 anonim ***** válasza:

Katasként nem vagy köteles tételes költségelszámolást vezetni, ebből adódóan van amelyik banknál semmit nem jelent, hogy mennyit igazol le a Nav jövedelemként és a biztosítotti összeget veszi alapul, vagy minimálbért mint jövedelem.


[link]


Mivel nem kell költségkimutatás, simán lehetsz akár veszteséges is.


Hitelminősítésnél , bankszámla kivonat csak folyószámla hitelhez, vagy Széchenyi kártyához kell. Egyéb esetben maximum bankigazolás, hogy van e hiteled és azt rendesen törleszted-e.

2018. máj. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Emellett...


"Szoftverfejlesztő vagyok, egy külföldi cégnek dolgozom távmunkában. Számlát kérnek, így KATÁs lettem; havi 1 millió felett van a bevételem, de ez éri meg a legjobban. Költségem gyakorlatilag nincs. "


Ebben meg leginkább az a baj, hogy "egyszámlás" vállalkozó vagy. Vagyis nincs más vállalkozói (igazolt, vagy fiktív) bevételi forrásod és nem vagy monopol helyzetben sem ehhez. Ez az egyik legnagyobb rizikó, ami hitelképtelenné teheti magát a vállalkozást. Attól mert számlát kérnek, nem feltétlen kell katasnak lenni.


De, ha ezt tudod előre forrásszervezésben, üzleti tervezésben , hogy hitelt szeretnél első évben, akkor teljesen rosszul lett megválasztva az adózási módod, amire még a könyvelőd sem hívta fel a figyelmedet?!


Ha elmondásod szerint van havi majdnem tiszta 1 milliód, az a havi 10-20 ezer nem fért bele, hogy ne kelljen a bankokkal "harcolnod" hitelért és majd a továbbiakkal?


(Katasként a további hátrányok, majd gyerekvállalás, adókedvezmények érvényesítése, táppénz, nyugdíj, álláskeresési járadék kapcsán fog még érni, ehhez hasonlóan mint a hitel)


"Az a vicces, ha elvállaltam volna valamelyik itthoni szar munkát, akkor megkeresnék 500-550 ezeret nettó, szóval pont a jelenlegi felét. Abban az esetben viszont már rég meg tudtam venni lízinggel az autót. "


Ad abszurdum más vállalkozási formában bejelentheted magad munkaviszonyban is nettó 550-re, és már megkapnád a lízinget alkalmazottként a saját vállalkozásodban.

2018. máj. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Nyilván költök valamennyit, de közel sem egymilliót havonta, így az egyenlegem folyamatosan növekszik."


Ja, pár hónapja, mivel 1 éves sincs az egész. Tehát ha van 5 milliója valakinek elkezd KATA-zni 5 hónapig berak 1 milliót és erre kéne hitelt kapnia? Az önerő megvan de a fizetés is feltétel.

2018. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Múltkor már eljutott a fórum odáig is hogy ismerős példáján fiktív számlázásban, meg okirat hamisításban látták a kata hitelképesség megoldását. 😁
2018. máj. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!