Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Múlt évben kötöttünk Otp...

Múlt évben kötöttünk Otp lakáskassza szerződést a párommal 5 évre. De különböző fórumokon olvastam most egy-két rossz dolgot erről a megtakarításról. Felmondjuk a szerződést?

Figyelt kérdés
Egyébként azért kötöttük,mert kaptunk az önkormányzattól 5 évre előtakarékos lakást és ahhoz kellett valami ilyen megtakarítási forma.Sok rossz tapasztalatot hallottam és olvastam erről közben. Pl. Ha letelik az 5 év 3 hónapot kell várni, hogy megkapjam a pénzünk,Na most melyik lakást eladó tud ennyit várni? Van ennél jobb lehetőség amit a mi esetünkben használhatnánk.Tegyük inkább banki betétbe? Tanácsokat várok!
2010. jún. 12. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia


Vannak ennél jobb megtakarítási formák,ha gondolod írj privit s beszélhetünk róla.

2010. jún. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ne bontsd fel a szerződést, mert az fölösleges veszteség lenne nektek. Az, hogy 5 év múlva hogy alakul az ingatlanpiac és hogy akkor fog-e csúszni a kifizetés, senki nem tudja, az viszont egészen biztos, hogy jelenleg nincs más olyan megtakarítási forma, ami 5 évre is fizet neked 30% állami támogatást és támogatott forint hitelt vehetsz fel mellé. Ha neked 5 éven belül kell a pénz, akkor nincs jobb módszer a gyűjtögetésre.


Biztosító társaságok által kínált befektetéseknél a legrövidebb szerződés 10 éves. A magasabb hozamokat ígérő befektetéseknél viszont sem a tőke, sem a hozam nem garantált, a kockázat viszont nagy. Az új törvények alapján csak tőkegaranciás befektetéseket fognak elfogadni hitelek mellé, azoknak viszont a várható hozama alacsony, ráadásul idén még az állami támogatásokat is megszüntették ezekre a befektetésekre.

2010. jún. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

3 hónapot minden lakáselőtakarékosságnál kell várni a kiutalási időszakra. De ez nem hiszem, hogy akkora probléma lenne.

A befizetéseid megmaradnak. Évente kapsz 30%os Állami támogatást. Szerintem ne vedd ki. Nekünk is van Fundamenta.

Ne mondd fel, mert ezeknél jobb és biztosabb megtakarítási forma nem létezik. aki azt mondja hogy igen, azok sokkal kockázatosabbak.

2010. jún. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!