Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyenkor kinek a nevére kerül...

Ilyenkor kinek a nevére kerül (het) a lakás?

Figyelt kérdés

Férjemmel szeretnénk lakást vásárolni.

Nekem van 4.000.000 Ft önerőm, felvennénk még hozzá CSOKOT a gyerekekre (1.430.000 Ft), a fennmaradó összeget pedig hitelből szeretnénk fedezni.


A hitelt a férjem nevére tudjuk csak felvenni, mivel én GYED-en/CSED-en vagyok amit a bank fogad el bevételnek, viszont az önerőt is én adom, valamint a hitelt is az én gyedemből tudjuk fizetni.


Ilyenkor lehet a lakás az én nevemen, vagy közös tulajdonban? Nem igazán örülnék ha az egész a férjemé lenne, főleg mivel majdnem az egészet én fizetem.


2018. ápr. 6. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
A házasság vagyonközosséget jelent, szóval nagyjából mindegy, melyikőtök a nevén lesz.
2018. ápr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Alaposan konzultálni az ügyvéddel, annak fényében, hogy a bank mit kér ilyenkor!

Mert a bank sok mindent kijelölhet, hogy ő mit akar és ez bankonként változhat!

Tehát nem éri meg leragadni egy banknál, még akkor sem ha az kínálná a legolcsóbb hitelt, de amit ő enged megoldást nektek nem tetszik.



A vagyonközösség oké, de azért jogos elvárás, hogy közös tulajdon legyen.



Általában igaz, hogy ha az egyik fél nem adós, akkor is lehet közös tulajdonú az ingatlan, de akkor a másik félnek zálogkötelezettnek kell lennie.

Ekkor nem gond az sem ha egy fillér jövedelmed sincs, hiszen a zálogkötelezett csak a zálogtárgyban (ingatlan a zálogtárgy ezesetben) lévő tulajdonrészével felel a tartozásért.


Ha ezt elfogadod, akkor a bankot nem érdekli, hogy kinek mekkora tulajdonrésze közületek a lakás.


Simán meg lehet csinálni, hogy kiszámoljátok, hogy te mennyit viszel bele (önerő) és mennyit a férjed (hitel) illetve mennyi ami közös (a CSOK az), ez utóbbit fele-fele arányban számoljátok.

Az ingatlanban a tulajdoni arányt is ehhez tanácsos igazítani.



Válás, vita esetén bonyolítja majd, hogy ki mennyit törleszt bele az évek során. Ha egyenlő arányban fizetnétek a törlesztőket az lenne a legegészségesebb. Így menet közben sem változna, hogy ki mekkora arányban "tett bele" a lakásba.

2018. ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Ha a 4 millió különvagyon (házasság előtti szerzés vagy öröklés), nyugodtan lehet neked nagyobb a részed.
2018. ápr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Te 4M Ft-od miből származik? Ha pl örökség, vagy a házasság előtti megtakarítás, akkor az külön vagyon. Ebben az esetben úgy célszerű kiszámítani a tulajdoni arányokat, hogy a rád eső vagyonrész értéke ennyivel több legyen, de a hitel és a CSOK közös, függetlenül attól, hogy házasság alatt "ki fizeti". A férjed lehet az adós, Te az adóstárs, de a hitel visszafizetéséért egyetemlegesen feleltek. Tulajdonrészt mindkettőtöknek szerezni kell a CSOK miatt, de a bankot az arány nem érdekli.
2018. ápr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Remélem ezt a kérdést a férj is olvassa!
2018. ápr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!