Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért divat az kicsiny hazánkb...

Miért divat az kicsiny hazánkban, hogy az emberek erőn felül vesznek autót hitelre, majd pedig hisztiznek a csúnya bankok miatt?

Figyelt kérdés
2018. márc. 20. 13:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%

"De akkor hitel sincs. Te kölcsön adnád a pénzed a semmire?"


A banki amikor hitelt ad nem a saját pénzét adja oda, hanem egy semmiből létrehozott számlapénzt, tehát olyan pénzre szed kamatot amivel nem is rendelkezik.

2018. márc. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Mindegy honnan van, bár ez se igaz amit írsz, de ezen lépjünk túl, teljesen mindegy a bank honnan szedte a pénzt, van és kész. Tehát pénzt kapsz kölcsön, hogy mondjuk lakást vegyél. Miért várod el ingyen? Milyen alapon?
2018. márc. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
szerintem nem a hitellel van baj, hanem a felelőtlenül felvettt hitellel.. pl amikor valaki 130 nettóra akar 2,5 millás autót
2018. márc. 24. 09:44
 14/18 anonim ***** válasza:

De pont ez a lényeg. Hogy azért vesz fel hitelt, mert az alacsony fizetéséből az életben nem tudná összespórolni az auó árát. Aki megkeres 400-at, az elég hamar össze tudja szedni hitel nélkül is.

Itt inkább a megnövekedett igényekkel van a baj. Mindenki azt hiszi, hogy teljesen rendben van, hogy szar fizetéssel is úgy akar élni, mint a jobb módúak. A bank meg nyilávn röhög ezen, mert hülyére keresi magát az ilyen embereken.

2018. márc. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha nem tudja összegyűjteni akkor a hitelt még annyira se tudja fizetni! Hitel akkor jó, ha egyébként is össze tudnám gyűjteni. Csak mondjuk 15 év gyűjtögetés helyett rögtön megvehetem,aztan fizetem a hitelt inkább 20 évig.
2018. márc. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Igazatok van, sokan nem képesek belőni azt hogy mit engedhetnek meg magunknak, szerintem ha a fizud legalább 20% át nem teszed félre gond van
2018. márc. 24. 17:58
 17/18 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mire teszed félre. Mert ha csak azért teszed félre a 20%-ot, hogy aztán évi egyszer elverd az egészet nyaralásra akkor semmivel sem vagy jobb, mint aki nem tesz félre és nem jár nyaralni.
2018. márc. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veled, nem nem nyaralásra való felreteteltrol beszélek, hanem olyanról amit nem ver el az ember
2018. márc. 24. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!